Notowania

Masowe kontrole w warszawskich restauracjach. Co czwarta łamała prawo

25 proc. skontrolowanych restauracji, kawiarni i pubów w centrum Warszawy nie rejestrowało swojej sprzedaży na kasach fiskalnych, mimo takiego obowiązku - informuje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadmy/Fotolia.com)
Warszawskie restauracje bez kas fiskalnych

25 proc. skontrolowanych restauracji, kawiarni i pubów w centrum Warszawy oszukiwało skarbówkę. Nie rejestrowało sprzedaży na kasach fiskalnych, mimo takiego obowiązku.

Kontrolę prowadzili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. W sumie lokali było 60, z czego w 15 urzędnicy wyłapali nieprawidłowości.

Chodzi przede wszystkim o placówki w centrum Warszawy, w szczególności na ul. Nowy Świat, Krakowskim Przedmieściu, Świętokrzyskiej, Chmielnej, Jasnej, Marszałkowskiej, Kruczej, Al. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskich - czytamy w komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie (oddział KAS).

Co to oznaczało w praktyce? Że "naliczony w cenie podatek trafiał do kieszeni nieuczciwych właścicieli lokali, zamiast do budżetu państwa" - podaje PAP.

Pomysł na biznes: jak się prowadzi ciastkarnię?

Na właścicieli tych lokali nałożono mandaty karne za wykroczenia skarbowe na łączną kwotę 15,2 tys. zł. Pouczono też pracowników oraz właścicieli lokali gastronomicznych o obowiązku wydawania paragonów fiskalnych.

- Weryfikowano przede wszystkim lokale gastronomiczne, z uwagi na częste zjawisko wykorzystywania nieuwagi klienta i wydawania mu tzw. rachunku kelnerskiego zamiast paragonu fiskalnego.

Rachunek kelnerski otrzymuje klient za zakupiony towar lub usługę i na jego podstawie dokonuje płatności, a transakcja nie jest rejestrowana na kasie fiskalnej. - Aby być klientem pewnym uczciwości sprzedawcy, należy przeczytać paragon i za każdym razem, wymagać paragonu fiskalnego - czytamy w komunikacie.

Tagi: warszawa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2017

mściwykarllikciekaw jestem czy ten św z Torunia ojczulek płaci podateczki i czy te pieniążki za cegiełeczki stoczniowe odnalazł się w końcu///????

21-09-2017

kaczkaa ja prosze o kontrole w Rzadzie!!! Tam najwiecej ZLODZIEI i OSZUSTOW siedzi !!! Nastepna ZLODZIEJSKA INSTYTUCJA jest ZUS i KRUS !!!!! i takich … Czytaj całość

21-09-2017

hbghapel do restauratorów jak obsługujecie polityków to plujcie im do jedzenia!!!!!!!

Rozwiń komentarze (56)