Notowania

nepal
08.12.2014 06:28

Katastrofa autobusu w Nepalu. Są zabici

Przepełniony pojazd stoczył się w przepaść z górskiej drogi na zachodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mtrommer/iStockphoto)

Co najmniej 17 osób poniosło śmierć a ponad 50 zostało rannych kiedy przepełniony pojazd stoczył się w przepaść z górskiej drogi na zachodzie kraju - poinfomowała policja.

Do tragedii doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek koło wioski Pokharakada, w odległości 400 km na zachód od stolicy Nepalu - Katmandu.

Jak powiedział oficer policji Kesh Bahadur Shahi, autobus zjechał z drogi i stoczył się po stromym zboczu z wysokości ok. 600 metrów. W pojeździe było 67 pasażerów, chociaż miał on tylko 38 miejsc.

Ratownicy pracowali całą noc pomagając rannym i wydobywając zwłoki zabitych. Ranni zostali przewiezieni do okolicznych szpitali, 12 z nich jest w stanie krytycznym.

W Nepalu do podobnych tragedii dochodzi stosunkowo często. Jako przyczyny wymienia się zły stan pojazdów i ich nagminne przeładowanie oraz zły stan dróg.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam trzeba płacić, żeby zostać wolontariuszem Obok wypraw w Himalaje wolontariat stał się popularną atrakcją turystyczną w Nepalu.
Katastrofa autobusu w Hiszpanii. 14 ofiar To trzeci poważny wypadek autobusowy w Hiszpanii w ciągu 14 lat.
Emigracja zarobkowa. Szokujące dane Pięciu Nepalczyków umiera każdego dnia pracując zarobkowo za granicą. Takie dane przyniósł raport wykonany na zlecenie nepalskiego resortu spraw zagranicznych.
Tagi: nepal, katastrofa autobusu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz