Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w kopalni Mysłowice-Wesoła. Rośnie liczba ofiar

0
Podziel się:

Jak poinformował lekarz, zmarli to ciężko poparzeni górnicy, których stan od wielu dni był określany jako "skrajnie ciężki".

Katastrofa w kopalni Mysłowice-Wesoła. Rośnie liczba ofiar
(PAP/Andrzej Grygiel)
bEUCqnDV

Dwaj kolejni górnicy - ofiary katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła - zmarli w nocy w Centrum Leczenia Oparzeń (CLO) w Siemianowicach Śląskich - podał lekarz dyżurny placówki. Łącznie ten wypadek pochłonął już 5 śmiertelnych ofiar.

Jak poinformował lekarz z CLO, zmarli to ciężko poparzeni górnicy, których stan od wielu dni był określany jako _ skrajnie ciężki _. Stan pozostałych leczonych w placówce od poniedziałku się nie pogorszył - dodał specjalista.

6 października wieczorem w należącej do Katowickiego Hodlingu Węglowego kopalni Mysłowice-Wesoła na poziomie 665 m doszło prawdopodobnie do zapalenia bądź wybuchu metanu. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 górników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło pierwotnie do szpitali.

bEUCqnDX

Zmarli górnicy powiększyli do pięciu bilans ofiar katastrofy. Tydzień temu w CLO zmarł 26-letni pacjent, a w sobotę rano kolejny poszkodowany w wypadku, 32-latek. Kolejną ofiarą katastrofy jest 42-letni kombajnista, którego ratownicy górniczy odnaleźli w nocy z piątku na sobotę, w 12. dobie prowadzonych w bardzo trudnych warunkach poszukiwań. Okoliczności wypadku wyjaśniają Prokuratura Okręgowa w Katowicach i Wyższy Urząd Górniczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak można zapobiec katastrofie demograficznej Prognoza ludności na lata 2014-2050 przewiduje, że liczba mieszkańców Polski będzie systematycznie malała i w 2050 r. spadnie do 33 mln 950 tys. osób.
W tej branży nie brakuje miejsc pracy Odradzająca się w Radomiu profesja zaczyna cierpieć na deficyt wykwalifikowanych pracowników.
Polsko-brytyjski sukces w medycynie. "Przełom" Nowa technika opracowana w Londynie i Wrocławiu daje nadzieję trzem milionom chorych na świecie.
bEUCqnEy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)