Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kempa o audycie w KPRM: finanse kancelarii budzą wątpliwości

Kempa o audycie w KPRM: finanse kancelarii budzą wątpliwości

Fot. AGENCJA SE/East News

Finanse KPRM i podległych jej organów z okresu poprzedniego rządu budzą wątpliwości - powiedziała w środę szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, pytana o audyt w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poinformowała, że w kancelarii trwa także kontrola NIK.

- Kwestie, do których doszliśmy dotyczące finansowania, generalnie finansów kancelarii, a także organów, które są podległe kancelarii - myślę o centrum usług wspólnych - są w mojej ocenie delikatnie mówiąc - nie chcę używać słowa porażające - ale takie, które budzą moje bardzo poważne wątpliwości - powiedziała Kempa w TVN24.

Dodała, że należy zbadać, czy środki finansowe były "wydawane zgodnie z prawem, czy też nie".

Zdaniem Kempy ,,bardzo duże wątpliwości" budzi kwestia wydatków np. komisji Laska. Maciej Lasek kierował powołanym w KPRM zespołem zajmujący się wyjaśnianiem opinii publicznej przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zakończył działalność w październiku zeszłego roku.

- Uważam, że to były zbyt duże wydatki, jak na uzasadnianie (...) woli pewnych decydentów czy ich poglądu na temat katastrofy smoleńskiej - powiedziała Kempa.

Poinformowała, że w kancelarii trwa także kontrola NIK. - To jest ważny element, który odpowie mi na wiele pytań - dodała Kempa.

Kempa zapowiedziała, że wnioski z audytu zostaną przedstawione na zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej.

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
robofix
46.113.91.* 2016-03-03 09:11
Gdzie ja podziałem swoją inteligencję głosując na nich? Mam moralnego kaca gdy patrzę na tę żenadę którą odstawia ten rząd
jajan
62.182.213.* 2016-03-03 06:09
ten audyt świadczy o malości obecnych lokatoprów kanclarii.oni twierdzą ,ze nie myli sie ten kto nic nie robi
/kasus waszczykowskiego/ale ich poprzednicy powinni być anniolami i profesjonalistami najwyższej klasy.
ciekawe co bedzie jak nastepna ekipa zrobi audyt po tej władzy nieudaczników i psujów.bacz politykierko abyś nie wpadła we własne sidła.
azoRRo
77.252.236.* 2016-03-03 01:36
Cieszę się, że poziom merytoryczny pani K. jest tak niski, że aż porażający.... się pani zapozna najpierw z aktami, może pani nie porazi. A tak a propos pogląd można mieć na świat ale o katastrofie decydują fakty ...
Zobacz więcej komentarzy (6)