Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
30.12.2015 18:51

KGHM przeprowadzi testy na utratę wartości majątku

KGHM Polska Miedź stwierdził, że zaistniały przesłanki do przeprowadzenia testów na utratę wartości bilansowej aktywów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MARCIN RUTKIEWICZ/REPORTER)

KGHM Polska Miedź stwierdził, że zaistniały przesłanki do przeprowadzenia testów na utratę wartości bilansowej aktywów - podała spółka.

"W związku ze zmieniającym się otoczeniem makroekonomicznym, w tym kształtowaniem się cen surowców na relatywnie niskim poziomie, wpływającym na utrzymywanie się kapitalizacji giełdowej KGHM Polska Miedź na dzień kończący rok obrotowy 2015 znacznie poniżej wartości bilansowej aktywów netto, zaistniały przesłanki do przeprowadzenia testów na utratę wartości bilansowej aktywów zgodnie z MSR 36" - czytamy w komunikacie.

O wynikach testów spółka poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

Testy wprowadzane są w reakcji na spadek ceny miedzi na światowych rynkach w wyniku czego kurs akcji spółki spadł do poziomu 63,49 zł na koniec roku, a wartość całej firmy do 12,7 mld zł. Jest to o ponad połowę mniej niż wynosiła wartość księgowa na koniec trzeciego kwartału (26,1 mld zł).

Notowania miedzi w 2015 roku (dolary)

Jednoczesne osłabianie kursu złotego względem dolara nie ratuje rentowności spółki. W trzecim kwartale zysk był na poziomie najniższym od 2003 roku.

Kwartalne wyniki netto KGHM (tys. zł)

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym producentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

Tagi: górnictwo, kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz