Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowe firmy na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Nowe firmy na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała we wtorek o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych trzech nowych podmiotów. To Vortex Assets - Black Parrot Limited, RDP Media Ltd sp. z o.o. oraz mySafety sp. z o.o.

Jak poinformowała KNF w komunikacie, wobec Vortex Assets - Black Parrot Limited z siedzibą na Wyspach Marshalla oraz RDP Media Ltd sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie działającej na rzecz Blue Seal Ltd z siedzibą w Republice Vanuatu skierowano zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia Komisji.

Natomiast w przypadku mySafety sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zawiadomienie dotyczy wykonywania czynności ubezpieczeniowych lub działalności reasekuracyjnej bez zezwolenia.

Zobacz także: komisja ds. Amber Gold. Marek Suski nie wie, o czym mówi

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
buła
2017-06-29 08:57
Wszystkie spółki Partowicza powinny byc na tej liście.
qqq
2017-06-28 10:38
A kiedy knf zajmie sie "SKOKAMI" I Biereckim który wyprowadził tyle mil, zł, na Cypr?
Lichwa
2017-06-28 00:13
a co z Grzegorzem Biernackim, milionerem ze SKOK Wołomin ? Teraz senator PIS więc wara KNF od SKOK'ów... Jarek i PIS obracają milionami SKOK'ów !!!
Pokaż wszystkie komentarze (24)