Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Nowe firmy na liście ostrzeżeń publicznych KNF

24
Podziel się

Wobec Vortex Assets - Black Parrot Limited oraz RDP Media Ltd sp. z o.o. skierowano zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF.

Nowe firmy na liście ostrzeżeń publicznych KNF
(Wlodzimierz Wasyluk/East News)
bDnsvJvp

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała we wtorek o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych trzech nowych podmiotów. To Vortex Assets - Black Parrot Limited, RDP Media Ltd sp. z o.o. oraz mySafety sp. z o.o.

Jak poinformowała KNF w komunikacie, wobec Vortex Assets - Black Parrot Limited z siedzibą na Wyspach Marshalla oraz RDP Media Ltd sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie działającej na rzecz Blue Seal Ltd z siedzibą w Republice Vanuatu skierowano zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia Komisji.

Natomiast w przypadku mySafety sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zawiadomienie dotyczy wykonywania czynności ubezpieczeniowych lub działalności reasekuracyjnej bez zezwolenia.

bDnsvJvr

Zobacz także: komisja ds. Amber Gold. Marek Suski nie wie, o czym mówi

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

bDnsvJvx
bDnsvJvS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(24)
Lichwa
3 lata temu
a co z z "szybka pożyczka", Provident, Bocian, Vivus, itp. to firmy lichwiarskie, naciągające Polaków, przejmujące majątki Polaków... w innych krajach europejskich zostały ZAKAZANE ale znalazły podatny grunt w POLSCE... !!! Kto ma w tym interes ???
Lichwa
3 lata temu
a co z Grzegorzem Biernackim, milionerem ze SKOK Wołomin ? Teraz senator PIS więc wara KNF od SKOK'ów... Jarek i PIS obracają milionami SKOK'ów !!!
Anna
3 lata temu
A SKOKI ? nie ma ich ? Pewnie KNF dostał prikaz aby ich nie wpisać na listę a jak bankrutują to widać. Afera Amber Gold to pchełka tylko że jakoś nic się nie dzieje ,nie wiadomo kto ukradł te miliardy ? A prezes mówił że nie będzie tolerancji dla złodziei,oszustów,kolesi i manipulatorów he .
bDnsvJvT
wszystko jasn...
3 lata temu
wyspy marshalla, republika vanuatu i ... warszawa
KMO
3 lata temu
Dopóki nie zlikwidujecie w sobie pazerności, to żadne ostrzeżenia nie pomogą
...
Następna strona