Notowania

KNF: Inwestycje Alternatywne Profit S.A. na czarnej liście

Podstawą umieszczenia na liście jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 287 i art. 290-296 ustawy o funduszach inwestycyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/East News)

Inwestycje Alternatywne Profit S.A. z siedzibą w Warszawie - to nowy podmiot wpisany w środę na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - podał Urząd KNF.

Podstawą umieszczenia na liście jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 287 i art. 290-296 ustawy o funduszach inwestycyjnych (m.in. lokowanie w papiery wartościowe bez zezwolenia, zbywanie udziałów w funduszach zagranicznych bez spełnienia warunków).

Zobacz także: Komisja śledcza ds. Amber Gold. Giertych kontra Wassermann

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

Tagi: knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2017

SiwySorki, to koment nie do tego artykułu

Rozwiń komentarze (1)