Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Uważaj na te firmy. KNF wpisał je na listę ostrzeżeń publicznych

Uważaj na te firmy. KNF wpisał je na listę ostrzeżeń publicznych

Fot. Bartosz KRUPA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że na listę ostrzeżeń publicznych wpisane zostały w czwartek dwa nowe podmioty. Celem ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa innych firm o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Wpisane na listę ostrzeżeń zostały: Helena Knapczyk-Trzmielewska CFO 24, Psychoterapia ku życiu z siedzibą w Krakowie oraz Polska Grupa Inwestycyjna z siedzibą w Poznaniu, działająca z wykorzystaniem strony internetowej pginwest.pl - informuje komisja.

Podstawą umieszczenia na liście jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF).

 

 

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Hakerzy zaatakowali kilka banków i KNF:

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

finanse, gospodarka, KNF
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Sława
2018-05-01 22:30
A co z PROVIDENTEM zapłacili 13 milionów katy i działaja dalej firma BRYTYJSKA i reklamy wstyd Profi Credit to CZESKA ktoś z tego coś ma ktoś z Wiejskiej bo miał być bat na LICHWĘ a ona rośnie jak grzyby po deszczu
Sława
2018-05-01 22:22
A co z PROVIDENTEM ? zapłacili ludzką krzywdą 13milionów kary i działaja nadal BRYTYJSKA lichwa wstyd polski rząd rzekomo lichwiarskie działanie a te firmy rosną jak grzyby po deszczu i też ten Profi Credit to CZESKA lichwa komu w POLSCE na tym zależy i jakie zbiera profity !!!!!!Dość kiedy znajdzie się bat na lichwę w POLSCE !!!!!
jack
2017-09-15 15:28
A gdzie profi credit
Pokaż wszystkie komentarze (5)