Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF żąda zawieszenia notowań Mediatela. Nie wywiązywał się z obowiązków

KNF żąda zawieszenia notowań Mediatela. Nie wywiązywał się z obowiązków

Fot. Jakub Wosik/REPORTER

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądanie zawieszenia notowań spółki Mediatel. To kolejna spółka, która ma kłopoty z wypełnianiem swoich obowiązków informacyjnych.

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki Mediatel od 9 czerwca 2017 r. Powodem ma być "nieprzekazanie do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu za pierwszy kwartał 2017 r. w terminie określonym przepisami prawa" - napisano w komunikacie.

W ostatnich dwóch tygodniach to już piąte żądanie zawieszenia notowań. Od 6 czerwca ma to dotyczyć akcji Hawe, Budopolu Wrocław i B3System z tego samego powodu. Te spółki też nie opublikowały swoich sprawozdań kwartalnych.

Hakerzy zaatakowali kilka banków i KNF:

Komisja przypomniała, że raport kwartalny i skonsolidowany raport kwartalny przekazuje się jednocześnie, w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym, nie później jednak niż w terminie 60 dni od dnia zakończenia kwartału roku obrotowego, którego dotyczy.

Raporty okresowe są dla inwestorów kluczowym źródłem informacji finansowych o notowanych spółkach.

28 czerwca ma być natomiast ostatnim dniem notowań akcji Petrolinvest. Komisja podtrzymała tym samym swoją decyzję sprzed roku. Powodem było wielokrotne naruszenie obowiązków informacyjnych przez Petrolinvest przy okazji przekazywania sprawozdań finansowych. Spółka dostała dodatkowo 800 tys. zł kary.

mediatel, KNF, zawieszenie notowań, mtl
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie