Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gnb
31.05.2017 08:06

KNF: Czarnecki pozostanie na dłużej w Getin Noble i Idea Banku. Warunki dla Raiffeisen Polbanku

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że analizuje obecnie prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska. Do końca czerwca akcje muszą zadebiutować na giełdzie. Leszek Czarnecki potwierdził, że pozostanie jeszcze długo głównym akcjonariuszem Idea Banku i Getin Noble Banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Zajac/REPORTER)

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że analizuje obecnie prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska. Do końca czerwca akcje muszą zadebiutować na giełdzie. Leszek Czarnecki potwierdził, że pozostanie jeszcze długo głównym akcjonariuszem Idea Banku i Getin Noble Banku.

Na posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego we wtorek analizowano informację o stanie realizacji zobowiązania inwestorskiego Raiffeisen Bank International AG (RBI), dotyczącego oferty publicznej Raiffeisen Bank Polska i wprowadzenia akcji na giełdę.

Austriacy są zobowiązani przeprowadzić ofertę publiczną Raiffeisen Bank Polska do 30 czerwca 2017 r. KNF postawiła warunki. Płynność akcji polskiego banku (tzw. free-float) będzie utrzymywana na poziomie co najmniej 15 proc., ale tylko jeśli do notowań na GPW zostaną do połowy przyszłego roku wprowadzone akcje właściciela, tj. Raiffeisen Bank International.

Gdyby rada nadzorcza RBI nie zgodziła się na wprowadzenie akcji na GPW, wtedy płynność notowań akcji Raiffeisen Bank Polska ma wzrosnąć do 25 proc.

Komisja poinformowała, że prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska został złożony w urzędzie 12 kwietnia 2017 r. i jest przedmiotem oceny i analizy.

##Leszek Czarnecki pozostanie w Idea Banku i GNB na dłużej

Na tym samym posiedzeniu Komisja zapoznała się z informacją Leszka Czarneckiego odnośnie sytuacji w kontrolowanych przez miliardera Idea Banku i Getin Noble Banku. Czarnecki potwierdził przed Komisją zamiar długoterminowego zaangażowania kapitałowego w banki, wchodzące w skład grupy kontrolowanych przez siebie podmiotów.

Na rynku powstały wątpliwości, czy konieczność wspierania finansowego Getin Noble Banku nie spowoduje, że Czarnecki będzie chciał się pozbyć udziałów w Idea Banku.

Jednocześnie na wtorkowym posiedzeniu KNF zatwierdziła nominację Artura Klimczaka na prezesa Getin Noble Banku.

Stosowne zatwierdzenia otrzymali też: Przemysław Kończał na stanowisku prezesa Santander Consumer Bank S.A. i Urszula Kontowska na na stanowisku członka Zarządu PKO BP BANKOWY Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A.

Zatwierdzono też wycofanie z obrotu giełdowego akcji Farmacol oraz Aplitt - obu od 20 czerwca.

Tagi: gnb, ida, san, fcl, gtn, knf, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-05-2017

KikIdea, Getin to jedne z najbardziej szemranych i krwiopijczych banków w Polsce. Pozostanie udziałowcem, czyli robienie z ludzi niewolników szemranymi … Czytaj całość

31-05-2017

ASDEhhh powinni się za niego wziasc i jego szemrana politykę sprzedaży produktów bankowych. Ludzie potracili dużo pieniędzy. Proszę na nich uważać!

31-05-2017

zerro007Aby mieć pewność, że zostanie na dłużej osiedliłbym go we Wronkach

Rozwiń komentarze (21)