Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Kolej może zarabiać. Tym razem na gruntach

3
Podziel się:

PKP realizuje ok. 20 projektów komercyjnych, dzięki swojej spółce deweloperskiej XCity - będą w tym programie budowane biurowce, często w sąsiedztwie dworców. Kolej będzie czerpać zyski z ich wynajmu.

Kolej może zarabiać. Tym razem na gruntach
(pixabay.com)

Spółka BGK Nieruchomości interesowała się gruntami kolejowymi PKP w 82 lokalizacjach, ostatecznie wybrała 17 dla programu Mieszkanie plus - poinformował Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP, cytowany przez poniedziałkowy "Nasz Dziennik".

Grunty są położone w 10 dużych miastach - informuje Andrzej Olszewski. Tylko niektóre działki kolej przeznaczy na realizację programu Mieszkanie plus. Duża część nieruchomości będzie wykorzystywana komercyjnie.

Jak poinformował Andrzej Olszewski, PKP realizuje ok. 20 projektów komercyjnych, dzięki swojej spółce deweloperskiej XCity - będą w tym programie budowane biurowce, często w sąsiedztwie dworców. Kolej będzie czerpać zyski z ich wynajmu.

Pierwsze takie inwestycje mają być gotowe za trzy lata. Ten program dotyczy zarówno dużych miast, takich jak Warszawa i Trójmiasto, jak i mniejszych np. Konina i Mińska Mazowieckiego.

Poza tym PKP wskazało też ok. 70 nieruchomości, na których będą budowane centra logistyczne, zarówno o znaczeniu międzynarodowym, jak i lokalnym - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Zobacz także: Zobacz także: Wypadek w Smętowie. Minister Adamczyk: Trwa wyjaśnianie przyczyn
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Jan s.
7 lat temu
Na czyich na panstwoich ZAPOMNIAŁEM są swoi do podziału
JBH
7 lat temu
Ta bajka o zarabianiu kolei na gruntach trwa już 27 lat . Grunty jak były tak są . To samo z AMW , ANR i podobnymi . Nawet wystarczy wejść na strony internetowe kopalni żeby zobaczyć ile jest majątku ( aktywów zbędnych ) w całej Polsce . Było na to 27 lat . Nikomu nie zależy żeby z tym skończyć . To sa w końcu dobrze płatne posady . Powolny pełzający outsourcing do uwłaszczenia się .
rRebuz
7 lat temu
Rząd sam prodóje szarom strefe z pazernośści