Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje Mazowieckie poprawiły wynik. Prawie półtora mln pasażerów więcej

5
Podziel się:

Koleje Mazowieckie to drugi pod względem przewożonych pasażerów przewoźnik w Polsce. Obecnie udział spółki w kolejowym rynku pasażerskim wynosi prawie 22 proc.

Koleje Mazowieckie poprawiły wynik. Prawie półtora mln pasażerów więcej
(Paul Kowalow/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bEUYKRSJ

Z usług Kolei Mazowieckich skorzystało w pierwszym kwartale tego roku prawie 16,5 mln pasażerów. To o ponad 1,4 mln więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku - poinformowała we wtorkowym komunikacie kolejowa spółka.

- Na wzrost w pierwszych miesiącach tego roku z pewnością wpłynęło zakończenie prac modernizacyjnych na linii nr 6 Warszawa Wileńska - Małkinia. Od końca grudnia na tory wróciło tam 50 połączeń, zawieszonych na czas remontu. Ponadto 60 proc. z nich obsługiwanych jest zmodernizowanym taborem. W godzinach szczytu podróżni mają teraz do dyspozycji pociąg co dziesięć minut - powiedział prezes zarządu Kolei Mazowieckich Artur Radwan.

- Nieco lepsza sytuacja była także na modernizowanej linii nr 8, gdzie ruch pociągów odbywał się po dwóch czynnych torach - dodał prezes.

bEUYKRSL

Koleje Mazowieckie to drugi pod względem przewożonych pasażerów kolejowy przewoźnik w Polsce. Obecnie udział spółki w rynku pasażerskich przewozów kolejowych, według danych Urzędu Transportu Kolejowego, wynosi prawie 22 proc.

bEUYKRTm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
oko
5 lata temu
Gratulacje dla rządu. Wystarczy dobrze zarządzać jak w Niemczech i jest ok.
Sylwia
5 lata temu
Codziennie jezdze trasa Malkinia-W-wa Wilenska i jedno mnie wkurza to prawda pociagi moze i jezdza co 10 min ale do wolomina.lub tluszcza a pociag do Malkini co godzine i jeszcze po trasie stoi 10 min czeka na pospieszny. Po remontach nic sie nie zmienilo czas podrozy jest taki sam. Albo i dluzszy tylko bilety drozeja a czas lrzejazdu sie wydłuża
Ślązaczka
5 lata temu
Też jestem za tym... Pan Ziobro wreszcie robi porządek z komornikami... którzy się wzbogacali na czyimś nieszczęściu... sama doświadczam i jestem już po zawale serca przez działania komornicze ...sama wychowywałam dzieci ,a to mnie spotkało.. do dzisiaj mam komornika ...nikt nie przejął się moim stanem zdrowia i czy dzieci nie zostaną same ... to zło ciagle depcze mi po nogach ... z jednego się wychodzi ,a w drugie się wpada... ciężki los samotnych kobiet ... tatusiowie nie płaca alimentów zaległych bo uciekają od obowiązku i pracują na czarno by tylko nie ujawniać dochodów... ach ciężko żyć tutaj...
bEUYKRTn
Podróżny
5 lata temu
To nie linie poprawiły wynik tylko pasażerowie zatem należy obniżyć ceny biletów !
Andrzej
5 lata temu
Wreszcie ktoś się wziął za tą sitwe komorniczą, nie byłem za pisem ale coraz bardziej podobają mi się ich działania,po ,olewała naród całkowicie