Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne ataki lotnicze USA w rejonie Kobane

0
Podziel się:

W osobnych uderzeniach lotnictwa zaatakowano pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Iraku.

Kolejne ataki lotnicze USA w rejonie Kobane
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

Stany Zjednoczone przeprowadziły wczoraj dziewięć nowych ataków lotniczych na islamistów w rejonie kurdyjskiego miasta Kobane na północy Syrii - poinformowało kierujące działaniami na Bliskim Wschodzie Centralne Dowództwo (CENTCOM) sił zbrojnych USA.

W osobnych uderzeniach lotnictwa zaatakowano pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Iraku.

W Syrii w sześciu atakach na południe od Kobane zniszczone zostały dwa budynki należące do IS, czołg i stanowisko bojowe. Uderzenia dosięgły również dużej jednostki bojowej islamistów i dwóch mniejszych.

Z kolei celem trzech ataków na północ od Kobane były dwie niewielkie jednostki Państwa Islamskiego i dwa budynki wykorzystywane przez bojowników.

Samoloty, które wzięły udział w atakach, bezpiecznie opuściły rejon operacji - głosi komunikat.

Kobane (Ajn al-Arab) jest jedną z trzech enklaw w Syrii, w których rządy sprawują syryjscy Kurdowie. Pozostałe dwa kantony wchodzące w skład syryjskiego Kurdystanu, powstałego w listopadzie 2013 roku, to Al-Dżazira, w prowincji Al-Hasaka, na północnym wschodzie, i Afrin, leżące w prowincji Aleppo, na północnym zachodzie.

Potężny atak z powietrza w okolicy Kobani

W Iraku ataki amerykańskiego lotnictwa skoncentrowały się w rejonie górskiego pasma Sindżar, gdzie przed islamistami schronili się jazydzi - członkowie religijnej niemuzułmańskiej mniejszości. Zniszczony został m.in. bunkier Państwa Islamskiego oraz skład amunicji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)