Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne rozmowy lekarzy, resortu zdrowia i NFZ za tydzień

0
Podziel się:

Rozmowy będą kontynuowane w przyszły poniedziałek.

Bartosz Arłukowicz szef resortu zdrowia
Bartosz Arłukowicz szef resortu zdrowia (Jan Bielecki/East News)
bETOJGqJ

Nadal bez porozumienia przedstawicieli lekarzy, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie finansowania Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przyszłym roku. Rozmowy będą kontynuowane w przyszły poniedziałek.

Marek Krajewski z Porozumienia Zielonogórskiego powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że do uzgodnienia pozostały jeszcze szczegóły, dotyczące między innymi funkcjonowania systemu eWUŚ.

Marek Krajewski dodał, że rozporządzenie dotyczące świadczeń gwarantowanych satysfakcjonuje lekarzy, ale problemem są niektóre zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Ustalono, że rozporządzenie ma się ukazać do końca roku. Zmniejszono w nim liczbę badań, które maja wykonywać lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

bETOJGqL

Wśród kwestii spornych pozostaje zakres finansowania POZ w przyszłym roku. Lekarze domagają się między innymi, aby placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej nie były zobligowane do podpisywania umów z POZ na czas nieokreślony.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/m254143.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lekarze-i-resort-zdrowia-kolejna-tura-rozmow,137,0,1681801.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Opieka lekarska w nowym roku? Negocjacje Głównym punktem rozbieżności pozostaje uszczegółowienie niektórych zapisów w zarządzeniach prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m89632.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wciaz-nie-ma-ostatecznego-porozumienia-ws,1,0,1681153.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nie ma porozumienia między lekarzmi a MZ Kolejne rozmowy w tej sprawie zaplanowano na poniedziałek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/m111604.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt-lekarzy-z-resortem-zdrowia,78,0,1676110.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Konflikt lekarzy z resortem zdrowia. Poszło o... Wczoraj, po spotkaniu w ministerstwie, medycy oświadczyli, że nie podpiszą kontraktów na przyszły rok, bo proponowane warunki są nie do przyjęcia.
bETOJGrm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)