Notowania

kołodko
12.11.2015 11:19

Kołodko: 500 zł na dziecko to igranie z ogniem. Będzie rozłam w PiS?

- Propozycja wypłacania pieniędzy każdemu na drugie i kolejne dziecko w rodzinie jest zupełnie bez sensu. Dlatego najprawdopodobniej jednym z pierwszych posunięć nowego ministra finansów będzie zweryfikowanie tych pomysłów - mówi w #dziejesienazywo prof. Grzegorz Kołodko z Akademii Leona Koźmińskiego. Były wicepremier i minister finansów zauważa, że nawet jeśli na realizację tego programu znajdą się pieniądze, to zostaną do zrealizowania inne postulaty PiS z kampanii.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Propozycja wypłacania pieniędzy każdemu na drugie i kolejne dziecko w rodzinie jest zupełnie bez sensu. Dlatego najprawdopodobniej jednym z pierwszych posunięć nowego ministra finansów będzie zweryfikowanie tych pomysłów - mówi w #dziejesienazywo prof. Grzegorz Kołodko z Akademii Leona Koźmińskiego.

Były wicepremier i minister finansów zauważa, że nawet jeśli na realizację tego programu znajdą się pieniądze, to zostaną do zrealizowania inne postulaty PiS z kampanii.

- To igranie z ogniem - tak gość naszego programu nazywa zwiększanie deficytu budżetowego celem urzeczywistnienia obietnic przedwyborczych PiS. Dlatego prawdopodobne są zmiany w rządzie lub grożenie przez ministrów ekonomicznych podaniem się do dymisji, jeśli ich postulaty ograniczenia kosztownych posunięć nie będą brane pod uwagę. Może to nastąpić już w przyszłym roku - ocenia gość #dziejesienazywo.

Zobacz też, jak komputery pomagają w walce z najcięższymi chorobami:

Tagi: kołodko, wiadomości, gospodarka, dziejesienazywo, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz