Notowania

kuba
30.11.2014 16:41

Kolumbijscy rebelianci uwolnili porwanego generała

Prezydent Kolumbii poinformował, że jest zdrowy i wkrótce wróci do rodziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia.org/CC-PD 1.0/Angel paez/)

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos (na zdjęciu) wstrzymał rozmowy pokojowe i poinformował, że Rubena Alzate wraz z dwoma innymi uprowadzonym został przekazany misji humanitarnej. Wszyscy trzej są zdrowi i wkrótce wrócą do swoich rodzin.

Wznowienie prowadzonych na Kubie od 2012 roku rozmów pokojowych z rebeliantami, mających zakończyć trwający już pół wieku konflikt, Santos uzależniał od uwolnienia generała.

Alzate, przeszkolony w USA ekspert ds. zwalczania rebelii, był najwyższym stopniem oficerem porwanym przez kolumbijskich rebeliantów w ciągu 50 lat ich walki.

Associated Press zwraca uwagę, że Alzate będzie musiał teraz wyjaśnić, dlaczego na tereny kontrolowane przez rebeliantów udał się w cywilu i bez ochrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Rebelianci w Syrii zdobyli kluczowe miasto w pobliżu Wzgórz Golan Źródło bliskie syryjskim wojskom rządowym potwierdziło, że wycofały się one z Nawy.
Pierwsza taka zgoda od 55 lat. Chodzi o kościół Władze Kuby zezwoliły na budowę kościoła katolickiego w tym kraju.
Kubańscy lekarze potrzebują pomocy USA Kuba, która jest biedna i leży z dala od regionów Afryki dotkniętych epidemią, wysyła tam największy kontyngent medyczny spośród wszystkich krajów walczących z epidemią.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz