Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przecieki z ABW do Amber Gold. Marek Suski na tropie

Notatki Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wskazują na źródła przecieku z ABW i na to, że sznurek prowadzi do ówczesnego koordynatora służb specjalnych Jacka Cichockiego - powiedział we wtorek wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold poseł PiS Marek Suski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)
- W państwie prawa PO takie rzeczy były możliwe, bo widać wyraźnie, że był parasol polityczny i parasol służb - mówi Marek Suski.

- W państwie prawa PO takie rzeczy były możliwe, bo widać wyraźnie, że był parasol polityczny i parasol służb - oświadczył we wtorek w Polskim Radiu 24 Marek Suski, odnosząc się do sprawy afery Amber Gold.

Suski wspomniał także o różnicach w poświadczonych pieczątkami stenogramach z rozmów telefonicznych twórcy Amber Gold Marcina P. Zaznaczył, że komisja ds. Amber Gold zwróciła się już do prokuratury o ponowne odsłuchanie nagrań, "jeśli nie zostały zniszczone lub zgubione", żeby dowiedzieć się, "kto komu przekazywał wiedzę ze służb do Amber Gold, bo że tak było, to wiemy już na pewno".

Marcin P., składając w czerwcu zeznania przed komisją śledczą, stwierdził, że ówczesny doradca zarządu Amber Gold Emil Marat uprzedzał go o czynnościach ABW związanych z jego spółką. Dodał też, że Marat mówił mu o możliwości wykorzystania kontaktów z politykami z KPRM. Według Marcina P. być może powoływał się on na ówczesnego szefa MSW Jacka Cichockiego.

Zobacz też kuriozalne przesłuchanie teściowej Marcina P.:

Przed dwoma tygodniami Marat zeznając przed komisją przyznał, że wraz ze współpracującym z Amber Gold adwokatem Pawłem Kunachowiczem rozważali spotkanie z Cichockim i rozmowę na temat tego, jak firma Amber Gold i linie OLT Express są "rozbijane". Zaznaczył jednak, że P. nie naciskał na taką rozmowę.

Spółka Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. Głośno o sytuacji spółki zrobiło się w lipcu 2012 r., kiedy należące do niej linie lotnicze OLT Express zaczęły mieć kłopoty finansowe. Linie OLT Express upadłość ogłosiły pod koniec lipca 2012 r. Z kolei w połowie sierpnia 2012 r. upadłość ogłosiła spółka Amber Gold.

Tagi: komisja ds. amber gold, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2017

mastekscaryca jak dawno twojej tępej mordy nie pokazywali musisz być bardziej medialny

27-09-2017

EwaW państwie prawa PiS jest rownież rozłożony parasol polityczny nad SKOKAMI które wyprowadziły prawie 5 miliardów.

27-09-2017

NIKT nie zabrania Myśleć realistyczniePan Suska odszukał Carycę o rany omnibus intelektu inaczej.

Rozwiń komentarze (71)