Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ziobro: wartością komisji ds. Amber Gold "publiczny ogląd" sprawy

2
Podziel się:

- Miliony Polaków czuły się dotknięte tą aferą - ocenił Ziobro podczas konferencji prasowej w MS.

Ziobro: wartością komisji ds. Amber Gold "publiczny ogląd" sprawy
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

Wartością sejmowej komisji śledczej do zbadania sprawy Amber Gold będzie dokonanie publicznego oglądu całej tej sprawy, która wywołała pewien wstrząs społeczny - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Miliony Polaków czuły się dotknięte tą aferą - ocenił Ziobro podczas konferencji prasowej w MS.

Według niego Polacy zadawali sobie pytanie, jak to jest możliwe, że "tysiące ludzi, którzy czasami powierzyli Amber Gold dorobek całego życia i uczciwie wypracowane pieniądze, w jednej chwili mogły je stracić, bo organa państwa pod rządami PO-PSL nie robiły nic, aby im pomóc" - zaznaczył minister sprawiedliwości.

Jak dodał, ta odpowiedzialność w wymiarze politycznym "jest warta pokazania". - Być może, nie można tego wykluczyć, z tych ustaleń mogą też wyniknąć pewne ważne ustalenia, które pozwolą poprowadzić dodatkowe postępowania przez prokuraturę i wyciągnąć odpowiedzialność karną wobec winnych tych zaniedbań - powiedział Ziobro.

W pierwszej połowie lipca wszystkie kluby opowiedziały się w Sejmie za powołaniem komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład "Grupy Amber Gold". Projekt uchwały w tej sprawie złożył klub PiS.

Małgorzata Wassermann (PiS), która jest kandydatką na szefową komisji, w lipcu w Sejmie w imieniu wnioskodawców mówiła, że komisja nie będzie badać działalności prywatnych spółek, bo w tym zakresie toczy się postępowanie przed sądem karnym, lecz jej rolą jest ustalenie, dlaczego żadna z szeregu instytucji państwowych nie dopełniła należycie swoich obowiązków. Pytała o działania prokuratury, UOKiK, ministerstw finansów, gospodarki i infrastruktury oraz służb specjalnych.

- Pytań jest bardzo wiele. Wyjaśnienie tych mechanizmów leży w interesie całego społeczeństwa, które często za drobne błędy przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest karane wysokimi sankcjami. Jesteśmy to również winni 18 tys. obywateli oraz ich rodzinom, którzy w wyniku tej piramidy finansowej utracili bardzo często majątki swojego życia - wskazywała Wassermann.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
migaz
8 lat temu
wszyscy nas miśkują! piszą brednie i manipulują narodem!
Nowy6765
8 lat temu
Amber Gold okradał Polaków a Rząd PO i PSL udawał że tego nie widzi aby do tego dochodziło, Urzędy w Polsce nie działała, przestępca prowadził bank i okradał ludzi.