Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja weryfikacyjna uchyla kolejną decyzję. "Doszło do rażącego naruszenia prawa"

12
Podziel się

Choć finalnie nie doszło do wydania budynku, warszawski ratusz pozytywnie rozpatrzył zwrot nieruchomości kuratorowi nieżyjącego już właściciela.

Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki. (JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDzJrlXF

Decyzja reprywatyzacyjna z 2011 roku dotyczyła kamienicy przy Łochowskiej 38. Choć finalnie nie doszło do wydania budynku, warszawski ratusz pozytywnie rozpatrzył zwrot nieruchomości kuratorowi nieżyjącego już właściciela. Teraz komisja uchyliła tamten zapis.

- Prezydent m.st. Warszawy wydając decyzję reprywatyzacyjną nie tylko uchybił swoim obowiązkom, jako organ nie ustalając dokładnie stanu faktycznego rozpoznawanej sprawy, ale również wydał decyzję reprywatyzacyjną dla osoby zmarłej, nieżyjącej od wielu lat – uzasadniał decyzję przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki.

bDzJrlXH

Z tego właśnie powodu Komisja stwierdziła w całości nieważność decyzji prezydenta Warszawy z 9 grudnia 2011 r. w sprawie kamienicy przy Łochowskiej 38– donosi Polska Agencja Prasowa.

Jeden z 4 współwłaścicieli, którego roszczenia reprezentował kurator, w 2011 musiałby mieć 128 lat. Urodził się bowiem w 1883 roku. Z dokumentów wynika, że spadkobierca zmarł w 1949 roku – podaje PAP.

Zobacz także: Jaki: Gronkiewicz-Waltz pozwoliła na to, by haniebnie czyścić ludzi:

Patryk Jaki nadmienił podczas posiedzenia Komisji, że doszło więc do rażącego naruszenia prawa poprzez wydanie decyzji zwrotowej na osobę nieżyjącą.

bDzJrlXN
bDzJrlYi
KOMENTARZE
(12)
Michał
3 lata temu
Jaki by nie był ten Jaki to trudno mu racji odmówić...
And
3 lata temu
Opis jest powierzchowny. Roszczenia zmarłego przechodzą na jego spadkobierców więc sam fakt że ktoś umarł nie kończy automatycznie sprawy o zwrot majątku. Dziś to mogą być jego wnuki.
Jarosław
3 lata temu
Uchylić to sobie możesz byle jaki parnika,jakie umocowania prawne mają te uchylenia -żadne -tylko prawomocny wyrok sądu może zmienić sytuację prawną dotyczącą właścicieli tych nieruchomości.
bDzJrlYj
Polak
3 lata temu
A to nie za lecha
Jan
3 lata temu
Komisja nie może samowolnie decydować o majątku, może jedynie wskazać instytucję prawną, weryfikującą decyzje.