Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja weryfikacyjna w każdym województwie? Resort sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów

2
Podziel się

- Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie - przekonuje poseł PiS.

16.10.2016. Kamienica przy ul Skaryszewskiej w Warszawie.
16.10.2016. Kamienica przy ul Skaryszewskiej w Warszawie. (East News)
bEhAtntx

Prawdopodobnie w każdym województwie powstanie komisja weryfikacyjna badająca lokalne afery reprywatyzacyjne. W Krakowie i Łodzi w skład komisji mają wchodzić tylko prokuratorzy. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów.

- W całej Polsce zdarzały się wypadki oddawania kamienic w niepowołane ręce - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" poseł PiS Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

- Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie - przekonuje.

bEhAtntz
Zobacz także: Wideo Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować

Jak jednak zaznacza poseł PiS, nie wszędzie - tak jak w Warszawie - decyzje były podejmowane przez administrację. - Na przykład w Krakowie i Łodzi to sądy przyznawały kamienice handlarzom roszczeń. Z tego powodu konieczna będzie zmiana przepisów - wyjaśnia.

Jak dowiedziała się gazeta, w Krakowie i Łodzi w skład komisji weryfikacyjnej miałyby wchodzić wyłącznie zespoły prokuratorów.

bEhAtntF

- W innych wypadkach zaangażowalibyśmy w to lokalnych radnych i prawników. To zależy od tego, kto podejmował decyzje w danym mieście - mówi gazecie osoba z otoczenia komisji.

bEhAtnua
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
ED
4 lata temu
super, na służbę zdrowia nie ma, ale na intratne posadki dla kolesi w komisjach to się kasa zawsze znajdzie...
Coro
4 lata temu
Czy nie prosciej jest ustawowo zakazac wszelkich egzekucji przed ukonczeniem calej procedury karnej?