Notowania

Komisja weryfikacyjna w każdym województwie? Resort sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów

- Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie - przekonuje poseł PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
16.10.2016. Kamienica przy ul Skaryszewskiej w Warszawie.

Prawdopodobnie w każdym województwie powstanie komisja weryfikacyjna badająca lokalne afery reprywatyzacyjne. W Krakowie i Łodzi w skład komisji mają wchodzić tylko prokuratorzy. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów.

- W całej Polsce zdarzały się wypadki oddawania kamienic w niepowołane ręce - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" poseł PiS Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

- Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie - przekonuje.

Wideo Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować

Jak jednak zaznacza poseł PiS, nie wszędzie - tak jak w Warszawie - decyzje były podejmowane przez administrację. - Na przykład w Krakowie i Łodzi to sądy przyznawały kamienice handlarzom roszczeń. Z tego powodu konieczna będzie zmiana przepisów - wyjaśnia.

Jak dowiedziała się gazeta, w Krakowie i Łodzi w skład komisji weryfikacyjnej miałyby wchodzić wyłącznie zespoły prokuratorów.

- W innych wypadkach zaangażowalibyśmy w to lokalnych radnych i prawników. To zależy od tego, kto podejmował decyzje w danym mieście - mówi gazecie osoba z otoczenia komisji.

Tagi: afera reprywatyzacyjna, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2017

CoroCzy nie prosciej jest ustawowo zakazac wszelkich egzekucji przed ukonczeniem calej procedury karnej?

27-10-2017

EDsuper, na służbę zdrowia nie ma, ale na intratne posadki dla kolesi w komisjach to się kasa zawsze znajdzie...

Rozwiń komentarze (2)