Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komunikacja w Warszawie. Od dziś dłuższa linia tramwajowa na Tarchominie

0
Podziel się:

Zarząd Transportu Miejskiego planuje dalszy odcinek tej trasy - do pętli Winnica.

Komunikacja w Warszawie. Od dziś dłuższa linia tramwajowa na Tarchominie
(PAP/Marcin Obara)
bEJyFBQl

Dzisiaj otwarto 2,5 km trasy tramwajowej na Tarchominie. Linia nr 2 zawiezie pasażerów z metra Młociny do skrzyżowania ulic Światowida i Mehoffera. Wcześniej miała pętlę tuż za mostem Skłodowskiej-Curie.

Linia tramwajowa nr 2 została wydłużona o cztery przystanki: Myśliborska, Tarchomin, Mehoffera i Tarchomin Kościelny. Podróż z pętli Tarchomin Kościelny do metra Młociny zajmuje ok. 15 minut. W godzinach szczytu linia nr 2 ma jeździć co 6-7 minut.

- _ Nie jest to pierwsza inwestycja, która ułatwia życie Białołęce _ - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na briefingu prasowym, przypominając otwarty w 2012 r. most Skłodowskiej-Curie. Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła także, że to nie koniec inwestycji - linia na Tarchominie ma być wydłużana, a ulica Światowida przebudowywana w konsultacji z mieszkańcami.

bEJyFBQn

Stołeczny ratusz informuje, że wszystkie perony nowych przystanków są przystosowane do tramwajów niskopodłogowych. _ Dojście do przystanków pasażerom z niepełnosprawnościami ułatwiają podjazdy i płytki chodnikowe z wypustkami sygnalizującymi krawędzie peronów i chodników _ - podkreślono w komunikacie.

Umowę na budowę trasy podpisano w lutym, jej koszt to około 65 mln zł. Zarząd Transportu Miejskiego planuje dalszy odcinek tej trasy - do pętli Winnica. Będą to kolejne cztery przystanki, trasa tramwajowa zakończy się wtedy w niewielkiej odległości od ul. Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w 21 minut. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku - zapowiada stołeczny ratusz.

Czytaj więcej w Money.pl
Przyznał się, że pił. Zarzuty dla motorniczego Jak powiedział dziś prokurator Jacek Derda, mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. _ Przyznał się, złożył wyjaśnienia. _
Ewa Kopacz wychwala prezydent stolicy - _ Gdyby Warszawą rządziły osoby, które boją się Unii Europejskiej albo jej się wstydzą, to nigdy to metro by nie powstało _ - mówiła dziś premier.
Feta w Warszawie. Otwierają drugą nitkę metra Podczas zwiedzania tej stacji Gronkiewicz-Waltz oceniła, że wybudowanie II linii metra to sukces dużej grupy ludzi.
bEJyFBQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)