Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
01.04.2015 07:40

Komunistyczne Chiny walczą z luksusem. Władze zamykają... pola golfowe

Władze Chin zamknęły 66 pól golfowych na terenie całego kraju. W ten sposób chcą zwalczać pociąg do luksusowego stylu życia wśród wysokich funkcjonariuszy administracji państwowej, uważając golf za sport "burżuazyjny".

Podziel się
Dodaj komentarz
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Władze komunistycznych Chin zamknęły 66 pól golfowych na terenie całego kraju. W ten sposób chcą zwalczać pociąg do luksusowego stylu życia wśród wysokich funkcjonariuszy administracji państwowej, uważając golf za sport "burżuazyjny".

Trzy pola zamknięto w samym Pekinie, kilka na wyspie Hajnan, ulubionym miejscu odpoczynku chińskiej elity, a pozostałe w większości w północnych Chinach. Podstawą do podjęcia tych kroków było rozporządzenie ministerstwa ziemi i zasobów naturalnych, które wystawia lub może cofnąć pozwolenie na użytkowanie tych ośrodków sportowych.

Zamknięte obiekty stanowią jednak niewielką cząstkę z 600 pól wybudowanych w Chinach w ciągu ostatnich 30 lat. Restrykcje nie objęły m.in. jednego z największych tego typu obiektów na świecie - Mission Hills Golf Club w Shenzen na południu kraju, obejmującego 12 pól 18-dołkowych na obszarze 20 kilometrów kwadratowych.

Ten gigantyczny klub jest dziełem Amerykanina Jacka Nicklausa, w przeszłości jednego z najlepszych golfistów na świecie, a obecnie projektanta pól.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz