Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kończą się dopłaty do mieszkań. Rata kredytu pójdzie do góry

0
Podziel się:

Co można zrobić w takiej sytuacji? Analityk Expandera, Jarosław Sadowski wylicza, że można wydłużyć okres kredytowania.

Kończą się dopłaty do mieszkań. Rata kredytu pójdzie do góry
(Piotr Adamowicz)
bEKLmSSZ

Kończą się dopłaty do pierwszych kredytów udzielonych w ramach programu "Rodzina na Swoim". Warto zastanowić czy i co możemy zrobić, żeby podwyżka nie spustoszyła domowego budżetu.

Bogusław Białowąs z Banku Gospodarstwa Krajowego, wyjaśnia, że program zakładał spłatę połowy odsetek przez 8 lat. Rozmówca podkreśla, że w tym czasie oprocentowanie i raty kredytów spadły, więc ich wzrost nie powinien być dużym problemem. Mimo to, eksperci szacują, że rata kredytu może wzrosnąć o blisko jedną trzecią. Może być to problemem dla tych, którzy przyzwyczaili się do niższych rat.

Co można zrobić w takiej sytuacji? Analityk Expandera, Jarosław Sadowski wylicza, że można wydłużyć okres kredytowania. Można też próbować renegocjować zobowiązania w banku, bądź poszukać instytucji finansowej, która zaoferuje nam nowy, bardziej korzystny kredyt. Jarosław Sadowski prognozuje, że zmiana kredytu bardziej opłaci się tym, którzy zadłużyli się w 2009 roku. Banki obarczały wówczas kredyty wyższymi marżami.

bEKLmSTb

Budżet państwa wyłożył na ten program około 3 miliardów 200 milionów złotych. W ramach "Rodziny na Swoim" zawarto blisko 192 tysiące kredytów na łączną kwotę prawie 35 miliardów złotych.

Zobacz także: Zobacz także:
bEKLmSTC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)