Notowania

Nagła dymisja. Beata Szydło odwołała szefa GDDKiA. Znamy powody

Premier odwołała Krzysztofa Kondraciuka ze stanowiska. Jego zastępca Jacek Gryga będzie pełniącym obowiązki szefa GDDKiA. Zmiana u sterów ma nie wpłynąć na działanie instytucji. Kondraciuk pełnił swoją funkcję od grudnia 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Dobuszyński/REPORTER)
Beata Szydło planuje o wiele większe zmiany, juz wkrótce czeka nas "rekonstrukcja rządu".

Premier odwołała Krzysztofa Kondraciuka ze stanowiska. Jego zastępca Jacek Gryga będzie pełniącym obowiązki szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zmiana u sterów ma "nie mieć wpływu na działanie instytucji". Kondraciuk pełnił swoją funkcję od grudnia 2016 r.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta.pl odwołanie ma związek „z zapewnieniem dalszej poprawy realizacji zadań drogowej dyrekcji oraz zadań nałożonych na ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka”.

Jakie są powody tej dymisji? Według AIP "zbyt wolna realizacja inwestycji".

Dzieje drogownictwa w Polsce. Zobacz wideo:

Pełniącym obowiązki będzie Jacek Gryga. To wręcz powrót do tradycji, bo od 2008 r. GDDKiA miało tylko pełniących obowiązki - oprócz Kondraciuka, który był jedynym w tym okresie pełnoprawnym dyrektorem.

Krzysztof Kondraciuk - absolwent Wydziałów Budownictwa Politechniki Białostockiej oraz Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego - wcześniej był dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie w drogownictwie. Swoją przygodę w tej branży zaczął już w 1983 r.

Tagi: mib, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2017

Ręce opadająTo już drugi dyrektor "dobrej zmiany" w GDDKiA, który sobie "nie poradził" , a ławka rezerwowych coraz krótsza :-D Zmieniajcie … Czytaj całość

09-11-2017

zde_zorientowanyzwalniają swoich. coś nie tak ?? przecież wszystko idzie doskonale. tak mówią w wiadomościach. tworzenie ipnów, cba, ośrodków badań przestrzeni … Czytaj całość

09-11-2017

Andrzej1963To Panią Premier trzeba odwołać,a nie innych. bo jest marionetką.

Rozwiń komentarze (47)