Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt izraelsko-palestyński. RB ONZ odrzuciła projekt rezolucji

0
Podziel się:

Rezolucja wzywała do zakończenia izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów do końca 2017 roku.

Konflikt izraelsko-palestyński. RB ONZ odrzuciła projekt rezolucji
(PAP/EPA)

Na nadzwyczajnym posiedzeniu odrzucono projekt rezolucji zgłoszony przez Jordanię w imieniu Palestyńczyków. Wzywał on do zakończenia izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów do końca 2017 roku.

Przeciwko projektowi rezolucji głosowały Stany Zjednoczone i Australia. Projekt poparło ośmiu członków Rady Bezpieczeństwa, w tym trzech stałych: Francja, Chiny i Rosja. Pięciu wstrzymało się od głosu.

Do przyjęcia dokumentu konieczne było poparcie przynajmniej dziewięciu członków, ale i tak zostałby on zablokowany przez USA, które jako stały członek RB ONZ dysponują prawem weta.

_ - Głosowaliśmy przeciwko temu projektowi, gdyż uważamy, że pokój na Bliskim Wschodzie powinien zostać wypracowany przy stole negocjacyjnym i być efektem trudnych kompromisów _ - powiedziała ambasador USA przy ONZ Samantha Power.

Projekt rezolucji w imieniu Palestyńczyków przedłożyła Jordania, która jest jedynym arabskim krajem w liczącej 15 członków RB ONZ. W dokumencie znalazło się m.in. wezwanie do zawarcia pokoju między Palestyńczykami a Izraelem w ciągu 12 miesięcy i zakończenia izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów do końca 2017 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Nastolatki wśród izraelskich terrorystów Policja aresztowała ośmiu członków ekstremistycznej grupy Lehawa, wrogiej wobec koegzystencji arabsko-żydowskiej.
Nie żyje palestyński minister. Zginął w starciu... Reuters podaje, że izraelscy żołnierze uderzyli ministra, a Al-Dżazira informuje, że nawdychał się on gazu łzawiącego.
Izraelczycy wprowadzą swóje sądy w... Rząd izraelski wprowadzi na palestyńskich terytoriach okupowanych podobne zasady sądzenia nieletnich, jak w Izraelu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)