Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Merkel zapowiada kolejne sankcje

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec wyraziła też nadzieję, że obecne zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy w końcu przyniesie pozytywne rezultaty.

Konflikt na Ukrainie. Merkel zapowiada kolejne sankcje
(www.GlynLowe.com / Flickr (CC BY 2.0))

Rosja może być objęta kolejnymi sankcjami, jeśli będzie to konieczne. To zapowiedzi Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec wyraziła również nadzieję, że obecne zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy w końcu przyniesie pozytywne rezultaty.

- _ Musimy zrobić wszystko, aby ten promyk nadziei stał się rzeczywistością _ - powiedziała Merkel w Berlinie na wspólnej konferencji prasowej z premierem Szwecji Stefanem Loefvenem, odnosząc się do zawartego w Mińsku porozumienia o zawieszeniu broni. - _ To może być pierwszy krok, nawet jeśli jest realizowany bardzo powoli _ - dodała.

O możliwości nałożenia kolejnych unijnych sankcji na Rosję mówił też w środę francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius, który gościł we wtorek w Paryżu szefów dyplomacji Rosji, Ukrainy i Niemiec. Ostrzegł on Moskwę, że jeśli prorosyjscy separatyści zaatakują ukraiński port Mariupol nad Morzem Azowskim, to _ na szczeblu europejskim kwestia sankcji będzie ponownie poruszona _.

Zdobycie kontroli nad tym miastem przez siły rebelianckie zapewniłoby Moskwie bezpośredni lądowy korytarz do zaanektowanego w ubiegłym roku Krymu.

W ubiegłym tygodniu przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że prowadzi konsultacje z przywódcami UE na temat _ kolejnych kroków _ w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie. Mają one być m.in. _ skierowane na dalsze zwiększenie kosztów agresji _ dla Rosji.

Zgodnie z zawartymi w Mińsku porozumieniami pokojowymi na wschodniej Ukrainie od 15 lutego miało obowiązywać zawieszenie broni. Następnie z obu stron linii walk w ciągu 14 dni miało być wycofane ciężkie uzbrojenie i wytyczona strefa buforowa o szerokości od 50 do 70 km.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)