Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko: armia gotowa do odparcia ataku

0
Podziel się:

- Jeśli wydarzenia zaczną rozwijać się wbrew planowi pokojowemu, ukraińskie siły zbrojne są zdolne do stawienia oporu - powiedział Poroszenko.

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko: armia gotowa do odparcia ataku
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)
bEUiXFgB

Ukraińskie siły zbrojne gotowe są do odparcia ataku w razie złamania porozumienia pokojowego na wschodzie kraju - oświadczył dziś prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na naradzie z szefami resortów siłowych.

_ Jeśli wydarzenia zaczną rozwijać się wbrew planowi pokojowemu, ukraińskie siły zbrojne są gotowe i zdolne do stawienia oporu _ - powiedział szef państwa.

Poroszenko zwrócił się jednocześnie z apelem do społeczeństwa, by zachowało spokój. _ Żadnych podstaw do paniki nie ma _ - podkreślił.

bEUiXFgD

Prezydent powtórzył, że Ukraina nadal ma nadzieję na rozwiązanie konfliktu w Donbasie drogą pokojową. Zaznaczył, że władze w Kijowie zrobiły wszystko, by nie dopuścić do eskalacji sytuacji w tym regionie.

_ Kwestię niektórych rejonów Donbasu można rozwiązać wyłącznie w sposób polityczny i pokojowy, jednak mamy siły i środki, by obronić nasz kraj. Proch powinien być suchy _ - oświadczył Poroszenko.

W ostatnim czasie na Ukrainie rośnie zaniepokojenie związane z aktywnymi ruchami wojsk rosyjskich u jej granic oraz dostawami sprzętu wojskowego i przepływu ludzi z Rosji. Zdaniem Kijowa posiłki trafiają do opanowanych przez separatystów samozwańczych republik ludowych, Donieckiej i Ługańskiej.

Ukraińcy nie wykluczają, że Moskwa, która ma w Donbasie regularne jednostki swych sił zbrojnych, może szykować się do otwartej napaści na sąsiedni kraj.

bEUiXFgJ

Od 5 września w Donbasie obowiązuje zawieszenie broni, zgodnie z ustaleniami zawartymi między Ukrainą a Rosją z udziałem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Jest ono jednak nieustannie naruszane.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUiXFhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)