Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Strefie Gazy. Jedno miasto będzie stolicą dwóch państw?

0
Podziel się:

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini oświadczyła, należy podjąć to wyzwanie i pokazać, że Jerozolima może być podzielona w pokoju.

Konflikt w Strefie Gazy. Jedno miasto będzie stolicą dwóch państw?
(PAP/Radek Pietruszka)

Mogherini składa wizytę na Bliskim Wschodzie, gdy każdej nocy dochodzi w Jerozolimie Wschodniej do niepokojów, a Izrael kontynuuje kolonizację terenów palestyńskich - przypomina AFP.

_ - To nie jest jedynie sprawa izraelsko-palestyńska, to problem globalny _ - powiedziała Mogherini na konferencji prasowej z palestyńskim premierem Ramim Hamdallahem poruszając kwestię budowy żydowskich osiedli. Uznała to za przeszkodę na drodze do powstania dwóch państw.

Według władz Autonomii Palestyńskiej państwo palestyńskie uznało około 134 krajów. Ostatnia na tej liście jest Szwecja, która 30 października stała się pierwszym krajem UE uznającym je oficjalnie.

W Londynie parlament brytyjski przyjął uchwałę na rzecz uznania państwa palestyńskiego, a rządzący we Francji socjaliści przygotowują rezolucję nawołującą rząd do tego samego kroku.

W piątek, w muzułmańskim dniu modlitwy, izraelskie władze skoncentrowały we Wschodniej Jerozolimie i wokół Wzgórza Świątynnego 1300 policjantów. Od czwartku trwały starcia z Palestyńczykami z obozu uchodźców, który znajduje się nieopodal przejścia w murze bezpieczeństwa oddzielającym Jerozolimę Wschodnią od terytorium Zachodniego Brzegu. Na koktajle Mołotowa i kamienie rzucane przez niektórych zamaskowanych uczestników demonstracji policja odpowiadała kulami gumowymi, gazem łzawiącym i granatami hukowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Mogherini: Ten konflikt grozi eskalacją Konflikt izraelsko-palestyński grozi eskalacją przemocy - ostrzegła w piątek szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, zwracając uwagę, że nie są podejmowane wysiłki polityczne na rzecz jego rozwiązania.
"To Putin nakazał strzelać na Majdanie" -_ To Władimir Putin nakazał prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi strzelanie do demonstrantów na Majdanie _ - mówił George Soros.
80 nieoznakowanych pojazdów na Ukrainie Ponad 80 nieoznakowanych pojazdów wojskowych przemieszcza się przez tereny na wschodnich terenach kontrolowanych przez separatystów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)