Notowania

konstytucja dla biznesu
18.11.2016 01:55

Morawiecki zaprezentuje konstytucję dla biznesu

Podczas kongresu 590 wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentuje tak zwaną konstytucję dla biznesu. Ma ona wprowadzić między innymi przyjazną dla firm interpretację prawa czy likwidację numeru regon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom podczas kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, że poprawa warunków do prowadzenia firmy jest jego priorytetem. Jak podkreślił, to przedsiębiorcom zawdzięczamy wzrost PKB. Oni też, zdaniem Mateusza Morawieckiego tworzą nowe produkty i szukają nowych rynków zbytu i poprawiają eksport.

Były prezes giełdowej spółki Optimus Roman Kluska powiedział, że przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim uproszczenia przepisów, które od 20 lat są coraz bardziej skomplikowane. Kluska podkreśla, że przedsiębiorcy zamiast prowadzić firmę tracą czas na biurokrację. Roman Kluska przypomina, że kolejne rządy zapowiadały ułatwienia dla firm. Liczy na to, że obecny rząd je wprowadzi.

Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, pakiet zmian znosi między innymi konieczność rejestracji niektórych mikrofirm. Chodzi o tych, którzy w ramach dorywczych prac uzyskują przychody nieprzekraczające połowy minimalnego wynagrodzenia.

Tagi: konstytucja dla biznesu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2016

Życzliwy_JANNauczony wieloletnim doświadczeniem, jak słyszę, że rząd szykuje dla mnie zmiany mające mi ułatwić życie, to zaczynam chodzić tyłkiem do ściany.

18-11-2016

As12Pożyjemy zobaczymy, bo narazie mistrz PowerPointa nie robi nic poza prezentacjami.

18-11-2016

6-6-6A prezentacja była? Bo zapewne nic poza nią nie powstanie.

Rozwiń komentarze (22)