Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki zaprezentuje konstytucję dla biznesu

22
Podziel się:

Podczas kongresu 590 wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentuje tak zwaną konstytucję dla biznesu. Ma ona wprowadzić między innymi przyjazną dla firm interpretację prawa czy likwidację numeru regon.

Morawiecki zaprezentuje konstytucję dla biznesu
(PAP/Tomasz Gzell)

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom podczas kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, że poprawa warunków do prowadzenia firmy jest jego priorytetem. Jak podkreślił, to przedsiębiorcom zawdzięczamy wzrost PKB. Oni też, zdaniem Mateusza Morawieckiego tworzą nowe produkty i szukają nowych rynków zbytu i poprawiają eksport.

Były prezes giełdowej spółki Optimus Roman Kluska powiedział, że przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim uproszczenia przepisów, które od 20 lat są coraz bardziej skomplikowane. Kluska podkreśla, że przedsiębiorcy zamiast prowadzić firmę tracą czas na biurokrację. Roman Kluska przypomina, że kolejne rządy zapowiadały ułatwienia dla firm. Liczy na to, że obecny rząd je wprowadzi.

Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, pakiet zmian znosi między innymi konieczność rejestracji niektórych mikrofirm. Chodzi o tych, którzy w ramach dorywczych prac uzyskują przychody nieprzekraczające połowy minimalnego wynagrodzenia.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
Firma
6 lat temu
Oby tak zrobił jak mówi bo patologia jest straszna w przepisach.
em231
6 lat temu
Morawiecki jeszcze nic nie wymyslil dobrego tylko przyklady ma po ojcu i sredniowiecza komuny a rozum ma ograniczony
aaa
6 lat temu
Kiedy to ma wejść w życie?
Zangif
6 lat temu
i tu mnie oswiecił że- przędsiebiorcy tworzą PKB i coś produkują- hi hii
DD
6 lat temu
Może wypowiecie się kiedy Morawiecki skończy? Na rozkaz waszych mocodawców, którzy rządzili tym krajem przez ostatnie ćwierć wieku z krótkimi przerwami, opluwacie wszystko, co próbuje zrobić. Zmniejszenie biurokracji - niedobre, obniżenie CIT-u - bee, zmniejszenie obciążeń ZUS - fatalne... Dajmy rok i zobaczmy co z tego wyjdzie. Potem krytykujmy. Konstruktywnie, a nie jak KOD i inni Balcerowicze...
...
Następna strona