Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
17.11.2014 20:25

Kopacz i Piechociński rozmawiali o wynikach wyborów

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych wciąż nie są znane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Premier Ewa Kopacz i wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński rozmawiali o wynikach wyborów samorządowych. Według Piechocińskiego zadeklarowana została gotowość do zawierania w pierwszej kolejności koalicji w samorządach z partnerem z koalicji rządowej.

Piechociński powiedział po spotkaniu PAP, że główne tematy rozmów z szefową rządu, to wyniki wyborów samorządowych, polityka bieżąca oraz prace Sejmu.

_ Zadeklarowaliśmy też, że w pierwszej kolejności będziemy wchodzić w koalicje w samorządzie z naszym koalicjantem. To normalne i naturalne podejście, razem byliśmy dwie kadencje w samorządzie, a to były z pewnością udane kadencje dla Polski _ - ocenił Piechociński.

Jak dodał, układanie większości w samorządach z opozycją, _ to demontowanie stabilności Sejmu i rządu _. _ To byłoby zupełnie irracjonalne _ - stwierdził lider PSL.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych wciąż nie są znane. Z niedzielnego sondażu Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsatu wynika, że w skali kraju wyniki do sejmików wojewódzkich wygrał PiS uzyskując 31,5 proc. głosów. PO otrzymała 27,3 proc. poparcia. Na trzeci w kolejności PSL głosowało 17 proc. wyborców.

Kolejny temat poniedziałkowej rozmowy, to - jak relacjonował Piechociński - wtorkowe spotkanie z centralami związkowymi działającymi przy Kompanii Węglowej.

Premier Kopacz ma we wtorek spotkać się z przedstawicielami związków zawodowych działających w KW - szefowa rządu zaprosiła związkowców na godz. 14 do Centrum Partnerstwa Społecznego _ Dialog _ w Warszawie. Wcześniej ma dojść do spotkania rządowego międzyresortowego zespołu ds. górnictwa węgla kamiennego.

Od czwartku w siedzibie Kompanii Węglowej trwa protest górników, którzy domagają się m.in. odwołania odpowiedzialnego za górnictwo wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza i wymiany rady nadzorczej spółki. Protest rozpoczął się po informacjach strony związkowej, jakoby usłyszała od zarządu spółki, iż po fiasku emisji euroobligacji w kasie nie ma pieniędzy na wypłaty. W połowie września zarząd KW poinformował, że z 14 kopalń KW tylko 3 są rentowne. W pierwszym półroczu 2014 r. wynik finansowy KW wyniósł minus 342 mln zł. W 2013 r. KW na sprzedaży węgla straciła ponad miliard złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory samorządowe 2014, wybory samorządowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz