Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz: Wzrost płacy minimalnej, rozwiązanie problemu śmieciówek

0
Podziel się:

Zapowiedzi premier Ewy Kopacz na kolejną kadencję wygłoszone na konwencji programowej PO.

Kopacz: Wzrost płacy minimalnej, rozwiązanie problemu śmieciówek
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bECWLDsR

Wzrost płacy minimalnej, skuteczne rozwiązanie problemu umów "śmieciowych", budżety obywatelskie na każdym szczeblu samorządu i oraz zmiany w programach mieszkaniowych - to zapowiedzi premier Ewy Kopacz na kolejną kadencję wygłoszone na konwencji programowej PO.

- W pierwszej kolejności zajmiemy się pracą. Przez te cztery miesiące, znajdziemy skuteczne rozwiązanie na umowy śmieciowe. Będziemy całym sercem za tym, aby podnosić płacę minimalną przez kolejne 4 lata. W sytuacji, kiedy nastąpi konflikt między urzędem a obywatelem, macie moje najszczersze słowo honoru, że stanę za obywatelem. Będziemy konsekwentnie realizować ten program - powiedziała podczas sobotniej konwencji programowej Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz.

Zapowiedziała również powołanie budżetów partycypacyjnych na każdym szczeblu samorządu.

bECWLDsT

- Polacy chcą współdecydować o sprawach publicznych i słusznie. Wprowadzimy budżety obywatelskie na każdym szczeblu samorządu - powiedziała.

Kopacz dodała również, że wzrost gospodarczy jest tylko środkiem do celu, którym jest lepsze życie Polaków.

- Nadszedł czas, żeby ci, którzy zapłacili cierpliwością i wyrzeczeniami, za to, że Polsce udało się suchą stopą przejść przez ten kryzys. Ci, którzy ciężko pracowali dzisiaj oni muszą być beneficjentami tej zmiany, muszą poczuć poprawę - dodała Kopacz.

Dodała, że zmiany dotkną również nieskutecznych jak dotąd programów mieszkaniowych, adresowanych do młodych ludzi.

bECWLDsZ

- Nigdy nie będziemy obiecywać rzeczy niemożliwych, tylko po to, żeby zdobyć wasze głosy w nadchodzących wyborach. Nie będziemy obiecywać rozwiązań za miliardy zł, których nie zobaczymy w projektach budżetu, bo tak rozumiem odpowiedzialność za kraj - dodała premier Kopacz.

Czytaj więcej w Money.pl

bECWLDtu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)