Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kopalnie węgla kamiennego do zamknięcia? To bardzo dobry czas

Kopalnie węgla kamiennego do zamknięcia? To bardzo dobry czas

 

 

Polskie górnictwo złapało oddech, bo ceny węgla na świecie wzrosły. Związkowcy tym bardziej będą bronić kopalń przed ich likwidacją. Jednak to jest świetny czas, gdy powinniśmy zamykać najgorsze kopalnie węgla kamiennego, bo to jest szansa na rozwój rentownych kopalń.

- Zawsze jest dobry czas na zamykanie nierentownych kopalń - mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Zasuń, ekspert WysokieNapiecie.pl.

Kilka kopalń powinno być jak najszybciej zamkniętych, to poprawiłoby kondycję finansową całego górnictwa i zatrudnionych górników.

- W Australii czy RPA, a nawet w Rosji, zamykane są kopalnie, które nie są rentowne - ocenia R.Zasuń. - Nie ma sensu ratowanie wszystkich kopalń, bo państwu na to nie wystarczy pieniędzy, tym bardziej powinniśmy inwestować w te, których wydobycie będzie opłacalne i to dłużej niż przez 2-3 lata.

energetyka, Polska, likwidacja, kopalania węgla
Czytaj także
Polecane galerie
ja
2018-01-20 00:31
Związki zawodowe - banda darmozjadów.
osa
2018-01-20 00:05
A co ze związkami zawodowymi jest ich na kopalniach ponad 50, a fedrować nie ma komu.
Inter
2018-01-04 20:29
To jest słuszna koncepcja pod warunkiem, że węgiel zastąpią elektrownie wiatrowe, wodne, słoneczne i atomowe a górnicy znajdą zatrudnienie przy budowie metra i tuneli na tych samych warunkach, co w kopalni.
I to jest program perspektywiczny i docelowy, zamiast bredzenia o dobrych zmianach!
Pokaż wszystkie komentarze (71)