Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kopalnia bursztynu: EFE pozyskał 12,8 mln zł od chińskiego inwestora

21
Podziel się:

Chińska firma Guangxi WuzhouQuanLi Limited obejmie za 12,8 mln zł akcje Europejskiego Funduszu Energii. Z tej kwoty 10 mln zł ma pójść na budowę kopalni bursztynu w Możdżanowie koło Słupska.

Kopalnia bursztynu: EFE pozyskał 12,8 mln zł od chińskiego inwestora
(Ludwig Schneider/cc/wikipedia)

Chińska firma Guangxi WuzhouQuanLi Limited obejmie za 12,8 mln zł akcje Europejskiego Funduszu Energii. Z tej kwoty 10 mln zł trafi do spółki zależnej EFE - Discovery sp. z o.o., która ma realizować inwestycję w kopalnię bursztynu w Możdżanowie koło Słupska.

Pozostałe 2,8 mln zł z pozyskanej od Chińczyków kwoty spółka EFE przeznaczy na innowacyjne inwestycje.

- Pieniądze przeznaczymy m.in. na AIDLABA, czyli urządzenie domowy lekarz - powiedział prezes Paweł Kulczyk.

Europejski Fundusz Energii o swoich planach uruchomienia poszukiwań i rozpoznania złóż bursztynu w województwie pomorskim informował już na początku roku. Objęcie akcji i inwestycja chińskiego partnera to ważny etap w realizacji tych zamierzeń. Prace będą prowadzone przez spółkę zależną Discovery, która spodziewa się w najbliższych tygodniach otrzymania koncesji na poszukiwania, podano w komunikacie spółki.

- Pozyskanie tak istotnego inwestora to dla nas ważny etap w rozwoju firmy, możemy dzięki temu realizować ciekawe i dochodowe projekty - powiedział Paweł Kulczyk.

"Inwestycja bezpośrednia w EFE jest korzystniejsza dla grupy kapitałowej, gdyż spółka EFE zachowa 100 proc. udziałów w Discovery sp. z o.o." - podkreślono.

Zgodnie z zapowiedziami, chiński inwestor będzie również zaangażowany w sprzedaż bursztynu na terenie Chin, dzięki czemu projekt zyska większą rentowność. Start przedsięwzięcia przewidywany jest w miesiącach wakacyjnych w tym roku, podsumowano w komunikacie.

Europejski Fundusz Energii S.A. to firma operująca w branży energetycznej i healthcare. Oferuje rozwiązania w zakresie budowy ekologicznych elektrowni oraz zintegrowanych produktów medycznych. Jest notowana na New Connect.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(21)
Jurek
7 lat temu
Chińczyk już wyparował:) kopalnie bursztynu też
~ppp
7 lat temu
Przekret, to nieoplacalna inwestycja, brawo Kulczyk
ręce opadają
7 lat temu
Że co? Polacy nie potrafią sami swojego bursztynu wykopać? Coś tu śmierdzi na kilometr jakimś przekrętem!
Janosik
7 lat temu
A kto tam bedzie pracował i za najmniejszą krajową?
olek
7 lat temu
trzeba pozwolic im kopac a potem skarb panstwa powinien przejac wszystko.
...
Następna strona