Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Strajkujący posłowie nie powinni dostać zapłaty. To byłaby nauczka"

25
Podziel się:

Kornel Morawiecki pytany, czy należy nałożyć na posłów kary za udział w proteście w Sejmie odpowiedział, że "jakaś odpowiedzialność powinna być".

"Strajkujący posłowie nie powinni dostać zapłaty. To byłaby nauczka"
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Posłowie biorący udział w strajku nie powinni mieć za niego płacone - uważa Kornel Morawiecki z Koła Poselskiego Wolni i Solidarni. - To byłaby nauczka, że nie można igrać z polską demokracją - podkreślił.

Kornel Morawiecki, odnosząc się w piątek w radiowej Jedynce do protestu posłów opozycji w Sejmie, ocenił, że 16 grudnia wszyscy posłowie powinni posłuchać marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i na jego prośbę przejść do Sali Kolumnowej. - My jesteśmy pracownikami - w sensie takim administracyjnym - pana marszałka i on jest naszym szefem i trzeba go słuchać - dodał.

Pytany, czy należy nałożyć na posłów kary za udział w proteście w Sejmie Morawiecki odpowiedział, że "jakaś odpowiedzialność powinna być". Jego zdaniem "strajk był nielegalny", a posłowie, którzy brali w nim udział, "nie powinni mieć płacone" za udział w proteście. - To byłaby też taka trochę nauczka, że nie wolno tak bezkarnie sobie jakby igrać z polskim parlamentaryzmem, z polską demokracją - dodał.

Protest posłów PO i Nowoczesnej w sali obrad Sejmu trwał od 16 grudnia do 12 stycznia. W sali plenarnej Sejmu przebywali posłowie opozycji, którzy sprzeciwiali się wykluczeniu z obrad posła PO Michała Szczerby oraz projektowanym zmianom w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum (więcej o tym tutaj)
. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16. grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Paweł
4 lata temu
Wszyscy równi wobec prawa-Nauczyciele .posłowieitp.
czosnek
7 lat temu
Nauczka? nie to było by uczciwe. W końcu płaci się za pracę nie za niezgodne z prawem demonstracje.
zN.iesmaczony
7 lat temu
Zastanawiające jest jak , te swiadome reguł Sejmu i prawa .. dwie damy N. polskiej POlityki , długo mogą pełnić funkcję marszałków Sejmu i pobierać za to uposażenie pomimo ich aktywnego udziału w tym sejmowym destrukcyjnym happeninu !!
Paranoja
7 lat temu
Pełowcy chcą ulicznych rozruchów,podpalenia Polski,a ci się zastanawiają zeby ich ukarać paroma złotymi!
rami
7 lat temu
Poslom bioracym udział w blazenadzie nie powinny byc wyplacane apanaze przez 6 mcy.
...
Następna strona