Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja na Białorusi jak była, tak jest. Niepokojący raport

0
Podziel się:

Wezwano władze w Mińsku, by oprócz deklaracji walki z korupcją wprowadziły zalecenia, które pozwolą ją skutecznie zwalczać.

Korupcja na Białorusi jak była, tak jest. Niepokojący raport
(Hanna Zelenko/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEKFuCqd

Rada Europy stwierdza, że Białoruś nie podejmuje działań mających zwalczać korupcję. Raport Grupy Państw przeciwko Korupcji GRECO na ten temat ma charakter poufny. Opublikowano jedynie konkluzje.

Zdaniem ekspertów GRECO, monitorujących sytuację na Białorusi, trudno mówić o poczynieniu przez ten kraj widocznych postępów w walce z korupcją. Podjęte kroki są - jak to określono - "głęboko rozczarowujące". Z dwudziestu czterech zaleceń Rady Europy, sformułowanych przed dwoma laty, jedynie cztery zostały w pełni zrealizowane.

Szczególne zaniepokojenie budzi niepodjęcie żadnych działań w celu oddzielenia władzy wykonawczej od ustawodawczej i zrównoważenia nieproporcjonalnych uprawnień rządzących, zwłaszcza prezydenta.

bEKFuCqf

Wezwano władze w Mińsku, by oprócz deklaracji walki z korupcją wprowadziły zalecenia, które pozwolą ją skutecznie zwalczać. Białoruś, choć nie jest członkiem Rady Europy, podpisała wiele konwencji i jest ich stroną, należy też do Grupy Państw przeciwko Korupcji GRECO.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKFuCqG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)