Notowania

Korupcja w Łodzi. CBA zatrzymało dyrektora urzędu oraz przedsiębiorcę

Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa. B. dyrektor i przedsiębiorca usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym, a dwóch pracowników PGE Dystrybucja - zarzuty oszustwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAROL SEREWIS)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w środę Grzegorza N. b. dyrektora w Urzędzie Miejskim w Łodzi, obecnie dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. Oprócz niego zatrzymano trzy inne osoby - dowiedziała się w źródłach bliskich śledztwa.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził, że agenci z łódzkiej delegatury biura zatrzymali b. dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Pozostali zatrzymani, to dwóch pracowników PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi oraz przedsiębiorca - powiedział Kaczorek.

- Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa i zostały zrealizowane na postanowienia prokuratury regionalnej w Łodzi. B. dyrektor i przedsiębiorca usłyszą tam zarzuty o charakterze korupcyjnym, a dwóch pracowników PGE Dystrybucja - zarzuty oszustwa - podkreślił.

Kaczorek nie chciał precyzować, jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani ani jaką szkodę majątkową wyrządzili. Zaznaczył, że czynności trwają, a ewentualnych dodatkowych informacji może udzielić wyłącznie prokuratura.

Grzegorz N. obecnie pełni funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, koordynuje najważniejsze inwestycje liniowe oraz kubaturowe. Wcześniej - od kwietnia 2012 r. do 1 lipca 2016 r. - był dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, m.in. odpowiadającym za stan dróg w mieście oraz nadzorującym ich budowę.

W przeszłości był również wicedyrektorem w łódzkim oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna oraz przebudowę stacji Łódź Żabieniec.

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2017

asilaPaskudny PIS !! łapią oszustów, złodziei ! skandal !! jak oni tak mogą !!!! Przecież platformie się należy wszystko......za przegrane wybory !! No to … Czytaj całość

15-03-2017

plZa PO mieli się świetnie, żyli jak pączki w maśle :) A tu ZONK przyszedł zły PIS i wziął się za złodziei :(

15-03-2017

nikobrawo brawo tak trzymac...

Rozwiń komentarze (32)