Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Rosji z energetyką w tle

0
Podziel się:

Jedna ze spółek wręczyła Aleksandrowi Choroszawinowi ponad 5 mln dolarów łapówki. Sprawdź za co.

Korupcja w Rosji z energetyką w tle
(Igor Burchenkov/Dreamstime.com)

Gubernator Sachalinu na rosyjskim Dalekim Wschodzie Aleksandr Choroszawin został oskarżony o wzięcie łapówki o bardzo dużej wartości za działanie na korzyść firmy energetycznej - poinformował w piątek Komitet Śledczy Rosji.

Według śledczych Choroszawin wziął 5,6 mln dolarów za ułatwienie działań sachalińskiej firmie o nazwie Eniergostroj. Chodziło o kontrakt na budowę jednego z bloków ciepłowni.

Choroszawin, który został gubernatorem obwodu sachalińskiego w roku 2007 i miał pełnić tę funkcję do roku 2016, został aresztowany środę i wysłany do Moskwy. Kilka godzin wcześniej rosyjski Komitet Śledczy, odpowiedzialny bezpośrednio przed prezydentem, oznajmił, iż podczas rewizji nieruchomości należących do Choroszawina znaleziono duże sumy pieniędzy, biżuterię, kosztowne zegarki i telefony.

Choroszawin nie przyznał się do winy podczas wstępnego przesłuchania. Wg agencji Reuters może mu grozić do 15 lat więzienia.

Korupcja, jak pisze Reuters, jest w Rosji powszechna, tak było też za czasów ZSRR. Organizacja Transparency International w roku 2014 umieściła Rosję na odległym 136. miejscu na tzw. Indeksie Percepcji Korupcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt gazowy Moskwa-Kijów. Dostawy do Polski bezpieczne? Prezes Gazpromu Aleksiej Miller ostrzegł, że może dojść do wstrzymania dostaw gazu na Ukrainę, gdyż Kijów nie dokonał przedpłaty na surowiec.
Unia chce walczyć z wpływami Rosji Według SZ plan unii energetycznej przedstawi w najbliższą środę w Brukseli wiceprzewodniczący KE Marosz Szefczovicz. Celem jest zapobieganie ewentualnym problemom z zaopatrzeniem w energię w krajach UE.
Budowa gazociągu w Bułgarii wstrzymana Decyzję inwestycyjną podpisano w listopadzie 2012 r. Z tej uroczystości pochodzą słynne zdjęcia Putina z psem podarowanym przez bułgarskiego premiera Bojko Borysowa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)