Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korwin-Mikke przestał być prezesem KNP. Powstanie nowa partia?

0
Podziel się:

- Nadmiar obowiązków ciążących na dotychczasowym prezesie, mimo jego nieprawdopodobnej wydolności, przekraczał możliwości jednego człowieka - powiedział Michał Marusik, nowy szef KNP.

Korwin-Mikke przestał być prezesem KNP. Powstanie nowa partia?
(Piotr Tracz/REPORTER)

Nowym prezesem Kongresu Nowej Prawicy został Michał Marusik. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego prezesa Janusza Korwin-Mikkego, który komentując zmianę powiedział: postanowili pójść własną drogą. Decyzję podjął dziś Konwentykl KNP.

_ Nadmiar obowiązków ciążących na dotychczasowym prezesie, mimo jego nieprawdopodobnej wydolności, przekraczał możliwości jednego człowieka. Musimy go wspierać we wszystkich działaniach, w których możemy go wesprzeć _ - powiedział Marusik, tłumacząc przyczyny dokonanego wyboru. Dodał, że poniedziałkowa decyzja _ nie oznacza żadnej zmiany, oprócz lepszego wsparcia dla osoby, idei i programu politycznego Janusza Korwin-Mikke _.

_ Funkcjonujemy tak jak zawsze, cały skład władz pozostaje nienaruszony _ - zaznaczył.

Decyzja o zmianie prezesa zapadła podczas poniedziałkowego Konwentyklu KNP. Jak wyjaśnił Marusik jest to jedna z władz statutowych partii złożona przede wszystkim z członków założycieli partii. _ To nieliczne grono, może 17 osób _ - dodał.

Nowy prezes KNP dodał, że Konwentykl KNP w poniedziałek _ był zgodny, że Korwin-Mikke powinien zadeklarować swój start w wyborach prezydenckich _. _ Oczywiście ma pełne nasze wsparcie _ - dodał.

Z kolei Korwin-Mikke powiedział PAP w poniedziałek, że jego wizja rozszerzenia i wzmocnienia partii nie zyskała poparcia u członków założycieli. _ Postanowili pójść własną drogą i życzę im dobrze. Oczywiście mi przykro _ - zaznaczył. Dodał, że na razie nie występuje z KNP, zaś w wyborach prezydenckich zamierza startować z własnego komitetu.

Marusik w maju 2014 r. został posłem do Parlamentu Europejskiego. Startował jako jedynka listy w Warszawie. Jak mówił wtedy PAP, w Parlamencie Europejskim chce blokować _ ogromną nawałę pseudoprawa - absurdalnych nakazów i zakazów - paraliżującą rozwój działalności gospodarczej w kraju _.

Nowy prezes KNP urodził się 26 września 1951 w Skrzynkach (woj. łódzkie). Ukończył Technikum Chemiczne w Tomaszowie Mazowieckim. Po odbyciu służby wojskowej, pracował od 1974 r. w gdańskiej rafinerii, gdzie był współorganizatorem tamtejszych środowisk opozycyjnych. W sierpniu 1980 r., był jednym z organizatorów strajku w swoim zakładzie pracy. W latach 80. działał w Solidarności.

Współpracę z Korwin-Mikkem zaczął w 1992 roku, zapisując się do Unii Polityki Realnej. Dwa lata później wstąpił także do Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego.

KNP powstał w maju 2011 r. Symbolem partii jest trójkolorowy feniks.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)