Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korzystanie z wody będzie płatne. Nowe opłaty dla rolników i hodowców ryb

0
Podziel się:

Więcej zapłacić będą musieli rolnicy. Dodatkową opłatą objęci zostaną szczególnie ci, którzy zanieczyszczają wody.

Korzystanie z wody będzie płatne. Nowe opłaty dla rolników i hodowców ryb
(Bartosz Chochołowski)

Możliwe są dodatkowe opłaty za wodę. Rząd pracuje nad nowym prawem, które dostosuje nasze przepisy do unijnych wymogów. Kto zapłaci więcej?

Wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski wyjaśnia, że sposób naliczania opłaty nie jest jeszcze znany, ale objęci zostaną nią przedsiębiorcy rolni. Dodaje, że płacić za wodę powinni ci, którzy negatywnie wpływają na jakość wspólnych zasobów wodnych. W przypadku, gdy ta - po użyciu zostaje oczyszczona i wraca do środowiska, w często lepszej jakości, takiej opłaty być nie powinno.

Resort środowiska osiągnął wstępny kompromis z ministerstwem rolnictwa. Chodzi o ustalenie, która produkcja negatywnie oddziałuje na stan wód. Opłata prawdopodobnie będzie nałożona na hodowców pstrągów. Przy takiej produkcji wykorzystywane są urządzenia, które bezpośrednio wpływają na rzeki.

Inaczej jest w przypadku karpi hodowanych są w stawach. Za wodę zapłacą też elektrownie wodne. Prace nad nowym prawem wodnym powinny się zakończyć do końca kwietnia. W niedzielę, 22 marca, obchodzi się Światowy Dzień Wody.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat Kalifornii. Zaczyna brakować jej wody Trwająca od czterech lat susza może sprawić, że w tym stanie nie będzie niedługo czym się umyć albo czego wypić. Kalifornia zmusza więc do oszczędzania wody.
Dopłaty do wieprzowiny i mleka to za mało Polska chce wprowadzenia dopłat do eksportu, ale część krajów UE jest przeciw.
Ruszają gigantyczne wypłaty. Sprawdź, dla kogo Do wykorzystania jest ponad 3,5 miliarda euro. Warto się pospieszyć.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)