Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Król Arabii Saudyjskiej ofiarował 104 mln dol. na pomoc żywnościową

0
Podziel się:

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud ofiarował 104 mln dol. na pomoc żywnościową dla 1,7 mln syryjskich uchodźców.

Król Arabii Saudyjskiej ofiarował 104 mln dol. na pomoc żywnościową
(Cherie A. Thurlby/public domain/defenseimagery.mil)
bEShvLUB

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud ofiarował 104 mln dol. na pomoc żywnościową dla 1,7 mln syryjskich uchodźców - poinformowały dziś służby prasowe sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna.

Na początku grudnia Światowy Program Żywnościowy (WFP) poinformował, że z powodu braku środków musiał wstrzymać wydawanie bonów żywnościowych syryjskim uchodźcom przebywającym w Jordanii, Libanie, Turcji, Iraku i Egipcie.

Jak głosi komunikat, w którym sekretarz generalny ONZ wyraża głęboką wdzięczność dla saudyjskiego króla, ofiarowane przez niego fundusze pozwolą pomóc uchodźcom nie tylko z Syrii, ale również z Somalii i Sudanu Południowego.

bEShvLUD

WFP oceniła na początku miesiąca, że na pomoc syryjskim uchodźcom do końca grudnia potrzebuje 64 mln dolarów. Ale niezwykle intensywna kampania w mediach społecznościowych sprawiła, że zdołano zebrać nawet większą sumę, a milion dolarów podarowali prywatni darczyńcy - pisze AP.

Ok. 3,3 mln Syryjczyków zbiegło z kraju przed trwającą od 2011 r. wojną domową; kolejne 7,2 mln ludzi to uchodźcy wewnętrzni. Większość uchodźców zbiegła do Libanu, Jordanii, Iraku i Turcji - wynika z danych urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Według UNHCR ok. 13,6 mln ludzi stało się uchodźcami przez zbrojne konflikty w Iraku i Syrii oraz jest pozbawionych jedzenia i schronienia na zimę.

Czytaj więcej w Money.pl

bEShvLUJ
bEShvLVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)