Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk kupi spółkę zarządzającą wierzytelnościami we Włoszech

6
Podziel się:

Kruk kupi 100 proc. udziałów w spółce działającej w obszarze zarządzania wierzytelnościami na rynku włoskim - podała spółka.

Kruk kupi spółkę zarządzającą wierzytelnościami we Włoszech
(materiały prasowe/Kruk)

Kruk, największa w Polsce firma windykacyjna, kupi 100 proc. udziałów w spółce działającej w obszarze zarządzania wierzytelnościami na rynku włoskim - podała spółka.

"Zgodnie z ofertą, emitent nabędzie łącznie 100 proc. wolnych od wszelkich obciążeń oraz od praw osób trzecich udziałów. Skonsolidowane przychody spółki w 2015 roku wyniosły 2,2 mln euro (wg kursu średniego NBP z dnia 28 października 2016 roku 9,5 mln zł)" - czytamy w komunikacie.

Nabycie udziałów będzie zgodne z opublikowana strategią grupy Kruk na lata 2015-2019, w której zakłada się rozwój również poprzez realizację projektów akwizycyjnych - podano także.

"Strony ustaliły, że zawarcie umowy nabycia udziałów nastąpi nie później niż do dnia 21 listopada 2016 r."- czytamy dalej.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Beka
6 lat temu
A ja się pytam czy ktoś (jakiś rząd) odważy się przerwać to spekulowanie cudzymi długami w świetle prawa. Przecież firmy typu Kruk to nic innego jak zwykłe hieny żerujące z reguły na tych najbiedniejszych, lub na ludziach których samych dotknęła jakaś ogromną krzywda. A dłużnicy to nie tylko ludzie którzy np. zaciągali kredyty których nie spłacali, lub kupowali na raty i nie spłacali rat. To także ludzie którzy np. świadczyli jakieś usługi, którym następnie nierzetelny klient nie zapłacił i którzy to z tego właśnie powodu popadli w spiralę zadłużenia.
///
6 lat temu
mafia odzyska kasę od Polskiej firmy która wyłudziła od Polaków
Cyko z Radomi...
6 lat temu
Te z kruka to zwykłe cwele
Chłodnym Okie...
6 lat temu
Komornik nic nie robi, a żyje lepie niż człowiek na przy produkcji lub usługach. Zagonić nierobów do pracy. Niech ścigają tych co wyłudzają miliony, a biedaków.
edek
6 lat temu
brawo minister ziobro brac sie za złodziejstwo w imieniu prawa dziedzin jest wiele w tym komornicy,mysle ze lekarze nie sa lepsi zreszta słynny łapówkarz doktor g tego przykładem a tak na marginesie kiedy on odpowie za te łapłwki