Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krwawa akcja antyterrorystów w Belgii

0
Podziel się

Dwie osoby zginęły, a kilka ujęto podczas policyjnej akcji przeprowadzonej w mieście Verviers na wschodzie Belgii.

Krwawa akcja antyterrorystów w Belgii
(PAP/EPA)
bDBuRDuJ

Dwie osoby zginęły, a trzecia została aresztowana podczas policyjnej akcji antyterrorystycznej przeprowadzonej w mieście Verviers na wschodzie Belgii.

Planowano atak na dużą skalę - to informacje belgijskiej prokuratury po akcji policji w której zginęło dwóch podejrzanych. Operację antyterrorystyczną przeprowadzono w mieście Verviers. Belgijscy śledczy poinformowali na konferencji prasowej, że policja zamierzała przeszukać około 10 mieszkań osób, które ostatnio wróciły do kraju z Syrii. Podano także, że podejrzani otworzyli do funkcjonariuszy ogień; wywiązała się strzelanina, w której dwóch podejrzanych zginęło. Trzecia osoba została aresztowana.

Według śledczych, nie ma na razie dowodów by był jakiś związek między tą grupą a ostatnimi wydarzeniami w Paryżu. Prokuratorzy poinformowali jednak, że grupa planowała przeprowadzić ataki terrorystyczne _ na wielką skalę _.

bDBuRDuL

W części kraju służby zostały postawione w stan wyższej gotowości.

Do zdarzenia doszło w okolicy dworca , w centrum w Verviers. Według relacji świadków słychać było kilka eksplozji oraz wymianę ognia.

Tymczasem w Brukseli policja poszukuje uzbrojonego mężczyzny, który miał grozić pasażerom na jednej ze stacji metra, wychwalając głośno Allaha. Po zamachach na redakcję tygodnika _ Charlie Hebdo _w Paryżu, Belgia nie podniosła poziomu alertu terrorystycznego. Dodatkowe środki bezpieczeństwa zostały jednak podjęte w niektórych strategicznych miejscach w kraju.

bDBuRDuR

Agencja Belga poinformowała, że dwóch zabitych i ranny w operacji niedawno wrócili z Syrii i byli pod obserwacją służb.

Przypomniała, że dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS), działające głównie na terytorium Syrii i Iraku, rekrutuje bojowników również wśród obywateli państw europejskich, w tym muzułmanów mieszkających w Belgii.

Agencja Reutera dodaje, że wśród tamtejszej społeczności wyznawców islamu obserwuje się zwiększenie aktywności radykalnych grup.

Po zamachach na redakcję tygodnika Charlie Hebdo w Paryżu, Belgia nie podniosła poziomu alertu terrorystycznego. Dodatkowe środki bezpieczeństwa zostały jednak podjęte w niektórych strategicznych miejscach w kraju.

bDBuRDuS
Czytaj więcej w Money.pl
Zakładnicy w Belgii. Trwa akcja policji Policja otoczyła budynek znajdujący się niedaleko portu w Gandawie. Według niektórych mediów, uzbrojeni mężczyźni wzięli jednego zakładnika.
Francuzi rozbili wielką siatkę dżihadystów Akcje przeprowadzono głównie na południu kraju, w okolicach Tuluzy, a także w pobliżu Paryża i na północy, w Normandii.
Merkel oburzona: Nie będziemy tego tolerować W trzech obiektach w Bawarii, w których mieli być zakwaterowani uchodźcy, w nocy wybuchły pożary.
bDBuRDvm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)