Notowania

kryzys w grecji
08.07.2015 19:23

Kryzys w Grecji nie zaszkodzi Polsce. Marek Belka uspokaja

Jednocześnie szef NBP liczy na to, że Grecja porozumie się z wierzycielami, uporządkuje swoją gospodarkę i uniknie wyjścia ze strefy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bank Światowy / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Polska jest odporna na skutki ewentualnego zaostrzenia sytuacji w Grecji. Po raz kolejny zapewnił o tym prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

Belka podkreślił, że wpływ wydarzeń w Grecji na polską gospodarkę może być jedynie pośredni. Powiedział, że relacje z greckimi bankami, czy wymiana handlowa z tym krajem są minimalne i dodał, że NBP wie co robić w razie rozwoju czarnego scenariusza.

Jednocześnie Marek Belka liczy na to, że Grecja porozumie się z wierzycielami, uporządkuje swoją gospodarkę i uniknie wyjścia ze strefy euro.

W środę Grecja poprosiła o 3-letni pakiet pomocowy. W liście wysłanym przez rząd w Atenach do przedstawicieli eurolandu Grecy zadeklarowali też, że zaakceptują część warunków narzuconych przez wierzycieli w zamian za pieniądze.

Zobacz też: Grecka zaraza czy grecka nadzieja? Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy wstrzymali oddech Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kryzys w grecji, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz