Tadeusz Skobel nowym wiceministrem energii. Były prezes PKP Energetyka będzie odpowiadał za wykorzystanie środków unijnych

Nowego wiceministra energii przedstawił na konferencji podsumowującej 2 lata pracy resortu minister energii Krzysztof Tchórzewski. Formalnie Tadeusz Skobel rozpocznie pracę w poniedziałek 20 listopada 2017 r. Będzie odpowiadał za wykorzystanie środków unijnych.

Nowy wiceminister rozpocznie pracę 20 listopada.
Źródło zdjęć: © EAST NEWS

Nowego wiceministra energii przedstawił na konferencji podsumowującej 2 lata pracy resortu minister energii Krzysztof Tchórzewski. Formalnie Tadeusz Skobel rozpocznie pracę w poniedziałek 20 listopada 2017 r. Będzie odpowiadał za wykorzystanie środków unijnych.

Tadeusz Skobel będzie pracował z nami i zajmie się energetyką i nadzorowaniem właściwego wykorzystania środków unijnych - powiedział minister Tchórzewski.

"Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo". Szydło podsumowuje dwa lata rządów PiS

Tadeusz Skobel od 2004 r. był prezesem zarządu PKP Energetyka i ekspertem w zakresie energetyki kolejowej. W latach 1997-98 był pełnomocnikiem zarządu PKP ds. utworzenia pionu energetyki kolejowej. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora Zakładu Elektroenergetyki Kolejowej w Kielcach.

Skobel ukończył dwie uczelnie. Tytuł inżyniera elektryka uzyskał w 1974 roku na Wydziale Elektrycznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Kielcach. W roku 1977 ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Elektrycznym, uzyskując tytuł magistra inżyniera elektryka.

Jego kariera w kolei rozpoczęła się, gdy w 1968 roku został stażystą w Oddziale Sieci i Zasilania w Kielcach.

Wybrane dla Ciebie