Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od kogo sztab Kaczyńskiego wynajmował samolot? Niespodziewany wątek w pracy komisji śledczej

Sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego miał wynajmować samolot od linii lotniczej Tomasza Wicherka. Taki wątek pojawił się podczas zeznań Wicherka przed sejmową komisją badającą aferę Amber Gold.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcin Obara/ PAP)

- Pana liniami latał Jarosław Kaczyński?

- To znaczy sztab wyborczy pana wówczas kandydata na prezydenta wynajął nasz samolot.

Taki dialog miał w środę miejsce między posłem Markiem Suskim (PiS) Krzysztofem Wicherkem, byłym właścicielem OLT Jet Air Poland. Wicherek zeznawał przed sejmową komisją badającą aferę Amber Gold. Skróconą relację oraz wycinek z transmisji obrad zamieścił na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza.

"Jak ktoś nie jest zadowolony z usług danego przewoźnika to składa reklamacje a nie tworzy komisję śledczą" - kpi jeden z internautów.

Przesłuchujący Wicherka posłowie uznali, że "to bardzo ciekawa informacja". Chcieli też wiedzieć, czy sztab płacił za samolot gotówką. Wicherek odpowiedział, że nie pamięta.

Jarosław Kaczyński kandydował w wyborach prezydenckich tylko raz: w 2010 r. Wybory odbyły się krótko po katastrofie w Smoleńsku. Prezes PiS przegrał wówczas w drugiej turze z kandydatem PO Bronisławem Komorowskim. Było to zatem długo przed tym, zanim Marcin P. zaczął inwestować w linie lotnicze.

Wicherek był właścicielem małych podupadłych linii lotniczych Jet Air, które w 2011 r. przejął Marcin P. Tym samym stały się zalążkiem OLT Express, od upadłości których w 2012 r. rozpoczęła się afera Amber Gold. Pod koniec 2011 r. Marcin P. przejął także udziały w liniach Yes Airways. To wtedy powstała marka OLT Express oraz linie OLT Express Regional, wykonujące rejsowe połączenia krajowe, i OLT Express Poland, wożące pasażerów na trasach międzynarodowych.

Linie OLT Express rozpoczęły działalność 1 kwietnia 2012 r. Szybko zyskały popularność, bo bilety były znacznie tańsze niż u konkurencji. Nie trwało to jednak długo. Już w lipcu 2012 r. linie OLT Express zaczęły mieć kłopoty finansowe. Zawieszono wówczas wszystkie rejsy przewoźnika. OLT Express ogłosiły upadłość pod koniec lipca 2012 r. W połowie sierpnia 2012 r. upadła także spółka Amber Gold.

Tagi: krzysztof wicherek, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-05-2017

ząbA Tusk czym latał panie Brejza judaszu łapiesz punkty u szreka dla Nowaka czyściłes wczoraj schody

25-05-2017

OCIO.MSZUKAJĄ W AMBER GOLD TUSKA A ZNALEŹLI KACZYŃSKIEGO. DZIĘKI PRZENIKLIWOŚCI SUSKIEGO ZBLIŻYLI SIĘ DO PRAWDY.

25-05-2017

PawelTen Brejza to jakis wywrotowiec wykonuje tylko polecenia wydawane z brukseli i niewazne czy pis winny czy nie ale zeby odwrocic uwage od ryzego Brejza … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (232)