Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Od kogo sztab Kaczyńskiego wynajmował samolot? Niespodziewany wątek w pracy komisji śledczej

232
Podziel się:

Sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego miał wynajmować samolot od linii lotniczej Tomasza Wicherka. Taki wątek pojawił się podczas zeznań Wicherka przed sejmową komisją badającą aferę Amber Gold.

Od kogo sztab Kaczyńskiego wynajmował samolot? Niespodziewany wątek w pracy komisji śledczej
(Marcin Obara/ PAP)

- Pana liniami latał Jarosław Kaczyński?

- To znaczy sztab wyborczy pana wówczas kandydata na prezydenta wynajął nasz samolot.

Taki dialog miał w środę miejsce między posłem Markiem Suskim (PiS) Krzysztofem Wicherkem, byłym właścicielem OLT Jet Air Poland. Wicherek zeznawał przed sejmową komisją badającą aferę Amber Gold. Skróconą relację oraz wycinek z transmisji obrad zamieścił na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza.

"Jak ktoś nie jest zadowolony z usług danego przewoźnika to składa reklamacje a nie tworzy komisję śledczą" - kpi jeden z internautów.

Przesłuchujący Wicherka posłowie uznali, że "to bardzo ciekawa informacja". Chcieli też wiedzieć, czy sztab płacił za samolot gotówką. Wicherek odpowiedział, że nie pamięta.

Jarosław Kaczyński kandydował w wyborach prezydenckich tylko raz: w 2010 r. Wybory odbyły się krótko po katastrofie w Smoleńsku. Prezes PiS przegrał wówczas w drugiej turze z kandydatem PO Bronisławem Komorowskim. Było to zatem długo przed tym, zanim Marcin P. zaczął inwestować w linie lotnicze.

Wicherek był właścicielem małych podupadłych linii lotniczych Jet Air, które w 2011 r. przejął Marcin P. Tym samym stały się zalążkiem OLT Express, od upadłości których w 2012 r. rozpoczęła się afera Amber Gold. Pod koniec 2011 r. Marcin P. przejął także udziały w liniach Yes Airways. To wtedy powstała marka OLT Express oraz linie OLT Express Regional, wykonujące rejsowe połączenia krajowe, i OLT Express Poland, wożące pasażerów na trasach międzynarodowych.

Linie OLT Express rozpoczęły działalność 1 kwietnia 2012 r. Szybko zyskały popularność, bo bilety były znacznie tańsze niż u konkurencji. Nie trwało to jednak długo. Już w lipcu 2012 r. linie OLT Express zaczęły mieć kłopoty finansowe. Zawieszono wówczas wszystkie rejsy przewoźnika. OLT Express ogłosiły upadłość pod koniec lipca 2012 r. W połowie sierpnia 2012 r. upadła także spółka Amber Gold.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(232)
inga
7 lat temu
Pani Waserman wiarygodność jest równa " ZERO"
old belfer ol...
7 lat temu
szkoluny, a gamóóóńńńń !!!!!!!!!!!!!!!
JOE
7 lat temu
Młody gałganie do szkoły i ucz się .
Mlody
7 lat temu
To znaczy ze PiS wynajelo samolot rok wczesniej niz powstal amber gold. Co tu jest takiego ciekawego? Ja 15 lat temu wynajolem pile spalinowa.
Mlody
7 lat temu
To znaczy ze PiS wynajelo samolot rok wczesniej niz powstal amber gold. Co tu jest takiego ciekawego? Ja 15 lat temu wynajolem pile spalinowa.
...
Następna strona