Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kuba chce spłacić dług Czechom rumem

7
Podziel się:
Kuba chce spłacić dług Czechom rumem
(Guillaume Baviere/CC/Flicr)

Kuba chce spłacić dług wobec Czech zaciągnięty jeszcze za czasów ''zimnej wojny''. Havana jest winna rządowi w Pradze 270 milionów dolarów, chce jednak oddać nie w gotówce - zaproponowała spłatę w rumie i produktach farmaceutycznych.

Przedstawiciele wyspiarskiego kraju opracowali listę artykułów, które zostały zaproponowane Czechom. Rząd w Pradze odpowiedział Havanie, że jest skłonny do negocjacji, ale część długu chce jednak odzyskać w gotówce. Gdyby Praga zdecydowałaby się na opcję bezgotówkową, to Kuba spłacałby swoje zobowiązanie około piętnastu lat.

W czasach komunizmu państwa bloku wschodniego bardzo często wykorzystywały formę płatności towar za towar. W taki sposób na wyspę trafiało radzieckie paliwo, w drugą stronę eksportowany był cukier. Zagraniczny dług kubański wynosi w tej chwili około 11 miliardów dolarów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
num
7 lat temu
Nie mam tv więc niezbyt śledze ostatnie wydarzenia. Jednak nie wydaje mi się żeby w innych szanujących się państwach był pełny dostęp dziennikarzy podczas prac parlamentarnych. Powinny być transmisje z prac Sejmu ale łażący po Sejmie dziennikarze? Po co? dla tanej sensacji?
Henryk z Rado...
7 lat temu
Będzie nowy trunek: RUM CAJS!
Alek
7 lat temu
Szkoda ze Kuba nie jest dłużnikiem Polski. Powinniśmy brać przykład z Czechów bo tam jest porządek i nadwyżka budżetowa. .. No ale nie mają Prezesa
palacz
7 lat temu
A niech pepiczki cygara sobie zarezerwują w spłacie, bo cukier mają nędzny..
ja
7 lat temu
ci sbecy i ubecy niech pozala sie Komisji weneckiej komisarzom unijnym ,że traca tak wielkie merytury kiedy oni z taka zaciekloscia bronili totalitarnego systemu i to ze skutkiem.Jeden z nich powiedzial do mnie sytuję jego slowa":kim wy jesteście i kogo reprezentujecie..odpowiedz dostal jedna ..nas jest jeden wiec tylko nie WY!!!!