Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kuba chce spłacić dług Czechom rumem

7
Podziel się
Kuba chce spłacić dług Czechom rumem
(Guillaume Baviere/CC/Flicr)
bDKyWElh

Kuba chce spłacić dług wobec Czech zaciągnięty jeszcze za czasów ''zimnej wojny''. Havana jest winna rządowi w Pradze 270 milionów dolarów, chce jednak oddać nie w gotówce - zaproponowała spłatę w rumie i produktach farmaceutycznych.

Przedstawiciele wyspiarskiego kraju opracowali listę artykułów, które zostały zaproponowane Czechom. Rząd w Pradze odpowiedział Havanie, że jest skłonny do negocjacji, ale część długu chce jednak odzyskać w gotówce. Gdyby Praga zdecydowałaby się na opcję bezgotówkową, to Kuba spłacałby swoje zobowiązanie około piętnastu lat.

W czasach komunizmu państwa bloku wschodniego bardzo często wykorzystywały formę płatności towar za towar. W taki sposób na wyspę trafiało radzieckie paliwo, w drugą stronę eksportowany był cukier. Zagraniczny dług kubański wynosi w tej chwili około 11 miliardów dolarów.

bDKyWElK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(7)
Henryk z Rado...
4 lata temu
Będzie nowy trunek: RUM CAJS!
num
4 lata temu
Nie mam tv więc niezbyt śledze ostatnie wydarzenia. Jednak nie wydaje mi się żeby w innych szanujących się państwach był pełny dostęp dziennikarzy podczas prac parlamentarnych. Powinny być transmisje z prac Sejmu ale łażący po Sejmie dziennikarze? Po co? dla tanej sensacji?
Rum to i ja m...
4 lata temu
Szkoda,że brak info o lekach. Mają tam bardzo wysoko postawione badawcze w medycynie.
bDKyWElL
Alek
4 lata temu
Szkoda ze Kuba nie jest dłużnikiem Polski. Powinniśmy brać przykład z Czechów bo tam jest porządek i nadwyżka budżetowa. .. No ale nie mają Prezesa
Tomek
4 lata temu
Czesi bardzo lubią rum. Zawsze mnie to zastanawiało, że wszystkie słodycze są z "tuzemskim rumem", dlatego polskie czekolady im nie smakują.