Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lek na raka. Pozostał rok badań nad polską terapią nowotworową

0
Podziel się:

Mabion przewiduje, że z końcem 2016 roku zakończą się badania na pacjentach leku MabionCD20.

Lek na raka. Pozostał rok badań nad polską terapią nowotworową
(Canadian Film Centre/Flickr)

Mabion przewiduje, że z końcem 2016 roku zakończą się badania na pacjentach leku MabionCD20, wykorzystywanego w terapii nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów, zapowiedział prezes spółki Maciej Wieczorek.

- Obecnie jesteśmy w końcówce badań klinicznych leku CD20 - powiedział Wieczorek podczas konferencji prasowej.

Dodał, iż rejestracja leku trwa ok. 210 dni, natomiast "lek będzie gotowy w każdym momencie od dnia rejestracji, bo sami go wytwarzamy".

W styczniu br. Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) zdecydował o wydaniu Mabionowi zezwolenia na "Wytwarzanie badanego produktu leczniczego" w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej Mabion w Konstantynowie Łódzkim.

Obecnie trwają prace nad czterema lekami. Wszystkie stanowią przeciwciała terapeutyczne. Główne obszary zainteresowań terapeutycznych MABION to choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.

Mabion CD20 to lek zbudowany na przeciwciałach monoklonalnych, używany w leczeniu nowotworów krwi, chłoniaków i białaczek, jak również w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów. Lek z sukcesem przeszedł fazy rozwoju procesu wytwarzania i charakterystyki in vitro.

Siedem firm jest zainteresowanych jako partnerzy w leku MabionCD20. Dwie z nich są gotowe do negocjacji handlowych.

- W naszej strategii dotyczącej "partneringu" chcemy zrobić swego rodzaju konkurs wśród oferentów - powiedział Wieczorek.

Mabion SA to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Po przekazaniu powyższej informacji kurs Mabionu wybił mocno w górę, zbliżając się do poziomu 50 zł. W maju ubiegłego roku akcje były notowane nawet powyżej 70 zł, osiągając wtedy swoje historyczne maksima.

Notowania akcji Mabionu od 2015 roku

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)