Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa przebiega zgodnie z planem

3
Podziel się:

Proces likwidacji Ministerstwa Skarbu, tak jak zostało to na samym początku zapowiedziane, jest zaawansowany i przebiega zgodnie z planami - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w czwartek w Poznaniu.

Morawiecki: proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa przebiega zgodnie z planem
(PAP/Andrzej Grygiel)

Zgodnie z uchwałą przyjętą w lipcu przez rząd, MSP ma funkcjonować do końca tego roku, a od stycznia 2017 r. jego obowiązki ma przejąć nowy podmiot.

Wicepremier, pytany przez dziennikarzy o zmiany zachodzące w resorcie skarbu państwa i ewentualne przejęcie kompetencji likwidowanego resortu przez Ministerstwo Rozwoju, powiedział, że sam proces likwidacji przebiega sprawnie i jest w "zaawansowanym" stadium.

- Proces likwidacji Ministerstwa Skarbu, tak jak zostało to na samym początku zapowiedziane, jest zaawansowany i przebiega zgodnie z planami - podkreślił.

Jak mówił, "na pewno będzie podmiot, czy to agencja, czy jakaś inna instytucja, która będzie musiała też nadzorować wszystkie pozostałe jeszcze dzisiaj w Ministerstwie Skarbu Państwa spółki. W najbliższych tygodniach będziemy dyskutować o tym w gronie Rady Ministrów, jak ten proces przeprowadzić do końca roku - powiedział.

Wicepremier Morawiecki nie chciał się odnieść do planowanej konferencji prasowej premier Beaty Szydło na temat Ministerstwa Skarbu Państwa. Powiedział, że na jakiekolwiek konkretne informacje w tej sprawie należy poczekać do tego czasu.

Szefowa rządu zapowiedziała wcześniej, że poinformuje na konferencji o tym, co dalej z Ministerstwem Skarbu Państwa.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
marzi1958
7 lat temu
Tak- zgodnie z planem- co widać na ...giełdzie-Panie Morawiecki- pan pcha Polske ku ruinie!!!!
Pm
7 lat temu
Po co Ministerstwo Skarbu , skoro tak jak zostało to na samym początku zapowiedziane przez PiSiaków - skarb Państwa oni przejmą !
jakuz3
7 lat temu
Likwidować skarb państwa - czyli prywatyzować, uwłaszczać, czy tylko zmieniać zarządzającego ? Kto nim będzie ? Minister Spraw Wewnętrznych, czy zagranicznych ? A co jeśli nie będziemy wiedzieć komu zapłacić mandat wystawiony w PLN ?