Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kiedy likwidacja NFZ? Konstanty Radziwiłł zabiera głos

19
Podziel się:

Likwidacja NFZ oczywiście będzie, natomiast jest to kwestią czasu i trybu, w jaki sposób to zrobimy - mówił po sobotnim kongresie PiS minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, pytany o zapowiedź prezesa PiS likwidacji NFZ w kolejnej kadencji.

Kiedy likwidacja NFZ? Konstanty Radziwiłł zabiera głos
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEJdEecB

W trakcie swojego przemówienia na sobotnim kongresie PiS prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślił, że ostateczna decyzja dotycząca likwidacji NFZ to sprawa na następną kadencję.

- Ale na tę kadencję jest inna sprawa - zaznaczył. - Jest jeden problem, który nieustannie tutaj trafia. To jest problem nocnych kolejek ludzi chorych, który jest najbardziej dramatyczny, jeśli chodzi o dzieci. Trzeba coś z tym zrobić - mówił, zwracając się do ministra zdrowia.

Pytany o te słowa, Radziwiłł podkreślił, że nie ma jeszcze decyzji co do daty likwidacji NFZ. - Będziemy to analizować - powiedział. Na uwagę, że prezes PiS wyraźnie podkreślił, że nie dojdzie do likwidacji NFZ w bieżącym roku odpowiedział: - Jarosław Kaczyński powiedział, że trzeba się nad tym zastanowić.

bEJdEecD
Zobacz także: Zobacz też: Sieć szpitali staje się faktem. Co to oznacza dla pacjentów?

- Likwidacja NFZ oczywiście będzie, natomiast jest kwestią czasu i trybu, w jaki sposób to zrobimy - podkreślił minister zdrowia.

Dopytywany, czy likwidacja NFZ jest możliwa w tym roku, odpowiedział, że nigdy nie było takiego planu.

bEJdEecJ

Resort zdrowia planował, że do stycznia przyszłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia będzie w stanie likwidacji. Data ostatecznej likwidacji miałaby zależeć od tego, jak długo potrwa ten proces.

Zgodnie z zapowiedziami resortu zdrowia po likwidacji NFZ wojewódzkie oddziały Funduszu zostaną przekształcone w Wojewódzkie Urzędy Zdrowia. Część kompetencji Centrali NFZ przejmie natomiast resort zdrowia. Ministerstwo zapewniało, że wraz z likwidacją NFZ prawo do świadczeń opieki zdrowotnej będą mieli wszyscy obywatele RP stale mieszkający w kraju oraz osoby mające legalne prawo pobytu w Polsce.

bEJdEede
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
Agata
4 lata temu
Czy to skróci kolejki do specjalistów? Niech Radziwiłł nie kłamie jak wszyscy Radziwiłlowie w historii.
zmiana dla zm...
4 lata temu
sami fachowcy ,tu nie ma żadnej koncepcji reformy zdrowia ,to jest sztuka dla sztuki ,podobnie ze szkolnictwem ,koszty będą bardzo wysokie i nic poza totalnym bałaganem i stratą pracy nic nie zmieni ..radziwił trafił na to stanowisko tylko po to aby odzyskać majątek i go sprzedać co uczynił i teraz tylko zajmuje to stanowisko za względu na frekwencję w pracy.
gfdsa
4 lata temu
Te - hrabia - zrób jak ten od niszczenia środowiska. On wycina drzewa, ty wytnij pacjentów i sprawa się rozwiąże.
bEJdEedf
JP-2
4 lata temu
Konstanty na stróża nie na ministra.
gamon
4 lata temu
jesli tego psychola nie odsuna- to zrujnuje cala sluzbe zdrowia