Notowania

Kiedy likwidacja NFZ? Konstanty Radziwiłł zabiera głos

Likwidacja NFZ oczywiście będzie, natomiast jest to kwestią czasu i trybu, w jaki sposób to zrobimy - mówił po sobotnim kongresie PiS minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, pytany o zapowiedź prezesa PiS likwidacji NFZ w kolejnej kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

W trakcie swojego przemówienia na sobotnim kongresie PiS prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślił, że ostateczna decyzja dotycząca likwidacji NFZ to sprawa na następną kadencję.

- Ale na tę kadencję jest inna sprawa - zaznaczył. - Jest jeden problem, który nieustannie tutaj trafia. To jest problem nocnych kolejek ludzi chorych, który jest najbardziej dramatyczny, jeśli chodzi o dzieci. Trzeba coś z tym zrobić - mówił, zwracając się do ministra zdrowia.

Pytany o te słowa, Radziwiłł podkreślił, że nie ma jeszcze decyzji co do daty likwidacji NFZ. - Będziemy to analizować - powiedział. Na uwagę, że prezes PiS wyraźnie podkreślił, że nie dojdzie do likwidacji NFZ w bieżącym roku odpowiedział: - Jarosław Kaczyński powiedział, że trzeba się nad tym zastanowić.

Zobacz też: Sieć szpitali staje się faktem. Co to oznacza dla pacjentów?

- Likwidacja NFZ oczywiście będzie, natomiast jest kwestią czasu i trybu, w jaki sposób to zrobimy - podkreślił minister zdrowia.

Dopytywany, czy likwidacja NFZ jest możliwa w tym roku, odpowiedział, że nigdy nie było takiego planu.

Resort zdrowia planował, że do stycznia przyszłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia będzie w stanie likwidacji. Data ostatecznej likwidacji miałaby zależeć od tego, jak długo potrwa ten proces.

Zgodnie z zapowiedziami resortu zdrowia po likwidacji NFZ wojewódzkie oddziały Funduszu zostaną przekształcone w Wojewódzkie Urzędy Zdrowia. Część kompetencji Centrali NFZ przejmie natomiast resort zdrowia. Ministerstwo zapewniało, że wraz z likwidacją NFZ prawo do świadczeń opieki zdrowotnej będą mieli wszyscy obywatele RP stale mieszkający w kraju oraz osoby mające legalne prawo pobytu w Polsce.

Tagi: likwidacja nfz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2017

przyszłyPACJENTKsiążę BREDZI lecz jak długo ?

02-07-2017

ViolaA kiedy w końcu minister wysłucha POLAKOW i zniesie obowiązek szczepień??? Przeciez wiadomym jest ze chodzi tylko o nabijanie kabzy koncernom. Dajcie … Czytaj całość

01-07-2017

ddReforma jest potrzebna, jednak po tym człowieku, nie spodziewał bym się za wiele.

Rozwiń komentarze (19)