Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

LinkedIn postawił się Rosji. Nie wystraszył się blokady

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Rosyjska służba nadzoru w sferze łączności Roskomnadzor poinformowała, że otrzymała od LinkedIn Corp., której serwis jest zablokowany w Rosji, pismo z informacją, że firma ta nie zamierza zastosować się do rosyjskiej ustawy o przechowywaniu danych.

Według Roskomnadzoru, LinkedIn Corp. odmawia podporządkowania się wymogowi przeniesienia swych serwerów z danymi osobowymi obywateli rosyjskich na terytorium Federacji Rosyjskiej, "potwierdzając tym samym brak zainteresowania działaniem na rosyjskim rynku".

LinkedIn należy obecnie do Microsoftu. W listopadzie 2016 r. serwis ten zaczął być blokowany w Rosji.

W 2015 roku w Rosji weszła w życie ustawa o lokalizacji danych osobowych. Zgodnie z nią każda firma - rosyjska lub zagraniczna - której celem jest współpraca z rosyjskimi użytkownikami powinna zapewniać rejestrowanie, gromadzenie i przechowywanie danych osobowych obywateli Rosji, wykorzystując bazy danych znajdujące się na terytorium tego kraju.

LinkedIn to serwis kontaktów biznesowo-zawodowych, który ma ponad 467 mln użytkowników na świecie. W Rosji liczba jego zarejestrowanych użytkowników wynosiła 5 milionów. Jednak według ekspertów udział LinkedIn na rosyjskim rynku pracy nie był wielki, a liczby Rosjan korzystających z LinkedIn nie można porównać z liczbą użytkowników portali poszukiwania pracy i serwisów społecznościowych. Ich zdaniem zablokowanie LinkedIn w Rosji uderzy głównie w menedżerów wyższego szczebla i pracowników wąskich specjalności. Jak wskazują analitycy, dla rosyjskich użytkowników LinkedIn jest jedną z platform poszukiwania pracy za granicą. Czytaj więcej tutaj.

Tagi: świat, rosja, media, internet, prawo, dane osobowe, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2017

lukas123Jeśli jakiś podmiot łamie prawo kraju w którym chce zarabiać to już jego problem.

07-03-2017

antyklerykalkrótka piłka, w polsce katolickiej odrobią sobie straty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

07-03-2017

PawełI bardzo dobrze brawo LinkedIn.

Rozwiń komentarze (5)